SP 2010., Natjecanje po skupinama, Skupina F, 3. kolo, 24.06.2010, 16:00 h, Polokwane, Mokabe Stadium
Suci: Yuichi Nishimura (Japan), Toru Sagara (Japan), Hae Sang Jeong (Južna Koreja)
Paragvaj
Paragvaj
0:0(0:0) Novi Zeland
Novi Zeland

Paragvajci sretniji nakon uspavanke

Branimir Korać • četvrtak, 24.06.2010.

Paragvaj se plasirao u osminu finala Svjetskog prvenstva remiziravši u posljednjem kolu s Novim Zelandom. Novozelanđani tako, unatoč činjenici da nisu upisali nijedan poraz, idu kući, ali zadovoljni jer su razuvjerili skeptike i pokazali kako znaju igrati nogomet...

Lucas Barrios
66'
10
Edgar Benitez
66'
Chris Wood
69'
22
Jeremy Brockie
79'
Ricki Herbert

Paragvaj i Novi Zeland ušli su u posljednje kolo s različitom računicom. Paragvajcima je trebao bod za osiguravanje prolaska u osminu finala, a s druge strane Novi Zeland je morao upisati pobjedu. Unatoč tome što im bod nije donosio previše, Novozelanđani ipak nisu uspjeli napasti Paragvaj i susret je završen bez pogodaka uz prilično slabu igru.

Prvih 45 minuta dvoboja Paragvaja i Novog Zelanda bili su za zaborav. Loš nogomet bez ikakvih prilika, naravno, pogoci su se mogli samo sanjati.

Novi Zeland je igrao nešto zatvorenije tražeći svoju priliku iz kontranapada, s druge strane Paragvaj je imao jalovu inicijativu i tek nekoliko udaraca iz prilične udaljenosti. Jedini udarac u okvir vrata uputili su Paragvajci i to Nelson Valdez s nekih 25 metara bezopasno po sredini gola.

Paragvaj - Novi Zeland

Udarci: 17/4
Udarci u okvir: 5/0
Posjed lopte: 58%/42%
Prekršaji: 13/19
Točna dodavanja: 439/215

Nakon uspavljujućeg prvog poluvremena, očekivali smo bolju igru u nastavku jer jednostavno taklo loše nisu mogli nastaviti.

Nismo dugo čekali na prvu priliku, u 48. minuti Novozelanđani su zaprijetili, Simon Elliott je dobio loptu na 20-ak metara, pucao iz prve, ali preko gola. S obzirom na do tada viđeno, ovo se moglo nazvati prilikom dotadašnjeg dijela susreta.

Tek u 62. minuti se zakuhalo pred vratima Novog Zelanda. U gužvi je najspretniji bio Riveros, njegov udarac nije stigao do gola, lopta je šetala po šesnaestercu i onda završila u korneru.

Iako je imao pozitivan rezultat za prolazak u osminu finala, Gerardo Martino nije bio zadovoljan i 25 minuta prije kraja je promijenio obojicu napadača i dao priliku Lucasu Barriosu i Edgaru Benitezu.

Nije to donijelo posebne pomake u igri. I dalje se vodila žestoka borba na sredini terena, vrlo teško su obje momčadi dolazile do 16 metara i utakmica je ponovno ušla u mirnu fazu.

Trajalo je to sve do 76. minute kada Benitez izbacuje iz igre Elliotta, Paston mu brani dobar pokušaj s 13-14 metara, ali natrčava Lucas Barrios, no niti on ne uspijeva postići pogodak.

Novi Zeland se u završnici pokušao otvoriti i stvoriti neku značajniju priliku, međutim nisu imali snage i znanja za to. S druge strane Paragvaj je s lakoćom kontrolirao rezultat, stvorio nekoliko poluprilika, no niti on nije mogao do pogotka.

Paragvaj tako slavi prolazak u osminu finala, ne baš pamtljivom posljednjom predstavom. S druge strane Novozelanđani su pokupili simpatije zbog borbenosti, ali jednostavno za nešto više im je nedostajalo i malo više kvalitete.