Viktoria kaznila Dinamove promašaje

Borna Rupnik • ponedjeljak, 28.06.2010.

Nogometaši zagrebačkog Dinama upisali su nakon pobjede protiv Metalurga i jedan poraz. Bolja je bila češka Viktoria...

Dinamo je odigrao i četvrtu pripremnu utakmicu uoči nadolazeće sezone. Morao je priznati poraz od češke Viktorije iz Plzena, koja je slavila rezultatom 2:1.

Velimir Zajec, trener Dinama: "Kad imaš toliko čistih prilika i ne iskoristiš ih, protivnik to dočeka. Danas smo završili prvi, najnaporniji dio priprema, a od utorka krećemo u drugi dio, koji će biti osvježavajući i šprinterski. Ima još mnogo posla pred nama. Kao što sam već rekao, ima tu još prostora za ispravljanje grešaka i usavršavanje, ali isto tako moram naglasiti kako su već dosad neke stvari ulovljene".

Češko vodstvo iz 34. minute anulirao je modri napadač Ilija Sivonjić petnaestak minuta prije kraja susreta, no Horvath je nedugo potom, nakon Šimićevog prekršaja u kaznenom prostoru, pogodio s bijele točke za konačni rezultat.

U međuvremenu su okvir gola pogađali Callelo i Sammir, a Tomić nije uspio pospremiti loptu u praznu mrežu, stoga trener Velimir Zajec ne može biti u potpunosti nezadovoljan, što je i potvrdio u izjavi za službene klupske stranice, iako priznaje da ima još dosta posla.

U ponedjeljak nogometaši Dinama imaju slobodan dan, a u utorak se vraćaju uobičajenom ritmu treninga.

Dinamo: Lončarić, Bišćan, Mesarić, Etto, Morales, Sammir, Calello, Badelj, Ibanez, Sivonjić i Slepička. (Još su igrali: Vidaković, Šimić, Ademi, Vrsaljko, Tomić, Kramarić, Antolić i Chago).