Hajduk slavio protiv Mure

Borna Rupnik • petak, 02.07.2010.

Nakon poraza od Domžala, Hajduk je u Sloveniji svladao Muru, ali je pritom ozlijeđen mladi Mirko Oremuš...

Splitski sastav pod vodstvom Stanka Poklepovića odigrao je u četvrtak prijateljsku utakmicu protiv slovenske Mure, a rezultat je bio bolji nego protiv Domžala. Hajduk je, naime, slavio 2:0.

Pred približno 500 gledatelja u Murskoj Soboti Splićane je u vodstvo doveo Oremuš u 16. minuti utakmice, nakon asistencije Brkljače s lijeve strane terena.

U 44. minuti okvir gola zaustavio je Trebotića, a spretna reakcija Lendrića u 67. minuti susreta osigurala je Hajduku i drugi, završni pogodak.

Međutim, sjenu na Hajdukovu pobjedu bacila je Oremuševa ozljeda s kraja prvog dijela, koji je nakon jednog starta domaćih igrača morao biti iznesen s terena. Liječnici sumnjaju na ozljedu ligamenata i moguću trotjednu stanku, no definitivna dijagnoza još uvijek nije poznata.

Prijateljska utakmica:
Mura - Hajduk 0:2

Hajduk: Radošević (od 46' L. Kalinić), Režić, Jozinović, Pezo, Pandža, Maloča, Oremuš (od 40' Lendrić), Brkljača, Vukušić, Trebotić (od 58' Čop) i Novak (od 46' Jonjić).

• Obrisan korisnik02.07.2010. u 17:00
    Ta pobjeda kao i nedavni poraz ne moraju ništa značiti jer su to pripremne utakmice pa se isprobavaju razne taktičke stvari i igrači još nisu uhvatili pravu formu tako da su oscilacije učestale. Ali hajduk nije ništa napravio po pitanju pojačanja i to je to što fali. S ovim kadrom ne mogu parirati... [više na forumu]
  • Bogomdani02.07.2010. u 15:24
    Pa nije slomio nogu, vratit će se... Mirko će biti najbolji igrač Hajduka ove sezone.