Križancu 90 minuta, Zenitu pun plijen

Maja Giljanović • nedjelja, 18.07.2010.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivica Križanac odigrao je svih 90 minuta protiv Sibira, Zenit je golovima Lombaertsa i Širokova slavio i obranio sedam bodova prednosti ispred prvaka Rubina na drugom mjestu.

Ivica Križanac je tradicionalno sigurno odradio 90 minuta za Zenit, a bivši pobjednici Kupa UEFA u 13. su kolu u Sankt Peterburgu otpor predzadnjeg Sibira slomili golovima Lombaertsa u 31. i Širokova u 54. minuti.

Zenit na tablici vodi sedam bodova ispred novog prvog pratitelja, branitelj naslova Rubin je golom Christiana Noboe slavio na gostovanju protiv Spartaka bez Stipe Pletikose i na klupi (branio je Džanajev, a rezerva je bio Pesjakov) i prestigao CSKA koji svoju utakmicu protiv fenjeraša Krila Sovjetov bivšeg igrača Zagreba, Istre i Karlovca Gorana Drmića tek mora odigrati.

Bivši igrač Zadra i Hajduka i BiH reprezentativac Dragan Blatnjak je sudjelovao posljednjih 20-ak minuta u porazu Rostova od Dinama u Moskvi. Gosti su vodili 1:0, izvukli 1:2, ali na koncu u 55. minuti poklekli 2:3 (Granat).

Lokomotiv Tomislava Dujmovića dočekuje Alaniju, Saturnu Marka Topića dolazi Spartak iz Nalčika, a Amkar Josipa Kneževića gostuje u Groznom protiv Tereka.