Vukojeviću bodovi, Đuričiću opomena

Maja Giljanović • nedjelja, 18.07.2010.

Tavrija Saše Đuričića se prije dva tjedna protiv Šahtara osramotila u Superkupu, prošli je tjedan u prvom kolu izgubila na svom terenu, ali je pružila odličan otpor Dynamo i jedva potpisala kapitulaciju. Bivši igrač kliškog Uskoka odigrao je 90 minuta i zaradio žuti karton, a cijelu je utakmicu na pobjedničkoj strani odigrao i Ognjen Vukojević.

Pobjednik Kupa Tavrija se kompromitirala protiv Šahtara u Superkupu (1:7), izgubili su i u prvom kolu na svom terenu od Metalista (0:1), ali su u drugom zamalo pružili čvrst otpor favoriziranom Dynamu.

Nisu se pokolebali nakon vodstva Kijevljana nakon niti 20 minuta od 2:0 golovima Jeremenka i Ševčenka iz jedanaesterca, vratili su se u život u 23. minuti preko Idahora, napadali i dalje, ali više nisu pronašli put iza leđa Bojka.

Vezane vijesti

Ognjen Vukojević je odigrao svih 90 minuta za Dynamo, a cijelu je utakmicu na travnjaku Lobanovskog ostao i Saša Đuričić, bivši igrač kliškog Uskoka zaradio je i žuti karton u 77. minuti.

Šahtar Darija Srne putuje na noge Metalurgu u Zaporožje, a Arsenala još jednog bivšeg hajdukovca Mladena Bartulovića gostuje u Lugansku protiv Zarje.

Ukrajina, 2. kolo:
Dynamo - Tavrija 2:1, Vorskla - Iličevec 1:3, Metalurg (D) - Obolon 3:0, Sevastopolj - Metalist 0:0