Split osvojio Memorijal u Vinjanima

Vedran Babić • ponedjeljak, 19.07.2010.

U posljednjoj provjeri uoči početka prvoligaške kampanje nogometaši Splita su osvojili Memorijal "Ante Bruno Bušić" u Vinjanima pobjedama protiv domaćina u polufinalu i potom Imotskog u polufinalu.

S dvije pobjede i ukupnom gol razlikom 8:3 Splićani su osvojili turnir u Vinjanima porazivši domaćina 4:1 i potom Imotski 4:2. Već u petoj minuti polufinala igrači Ivana Katalinića su se našli u zaostatku protiv Vinjana (Juroš), ali su samo pet minuta kasnije uspjeli izjednačiti preko Šimića, a u posljednjih 25 minuta utakmice i stići do visoke pobjede dvama pogocima Paraća i jednim Žužula.

RNK Split: Zagorac, Rašić, Grizelj, Milović, Šimić, Lojić, Erceg, Žužul, Qerimi, Ćapin, Parać (još je igrao Tešija).

U finalu Split se sastao s prošlosezonskim "kolegom" iz Druge lige, Imotskim, iz čijih je redova u polusezoni doveo Romana Obilinovića i Danijela Rašića. Imoćani su poveli preko Gudelja, a Lozo je nešto kasnije promašio i lijepu priliku za 2:0.

Tada je krenulo buđenje Splita koji je krajem prvog dijela zaprijetio, a onda u 60. minuti i izjednačio pogotkom Ante Vitaića s bijele točke. Osam minuta kasnije Split je poveo preko Radnića, no Imotski se nije predavao te je u 73. stigao do izjednačenja također s bijele točke (Čuljak).

Ipak, završnica efikasnog drugog dijela pripala je "crvenima" iz Splita koji su pogocima Paraća i Grizelja osvojili ovaj Memorijal. Paraću je pripala i nagrada za najboljeg strijelca turnira (3 gola), kao i za najboljeg igrača turnira.

Odlična je ovo najava početka splitske sezone u Prvoj HNL, koja započinje u subotu na riječkoj Kantridi.

RNK Split: Vuković, Radnić, Pirić, Vidić, Budiša, Pr. Šimić, A. Vitaić (od 78. Žužul), Bučan, Serdarušić (od 78. Tešija), Obilinović (od 64. Grizelj), Golubović (od 76. Parać).