1. Hrvatska nogometna liga, 3. kolo, 07.08.2010, 20:15 h, Varaždin, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 3000
Suci: Alan Gerek (Zabok), Grgec (Bistra), Novosel (Vrbovec)

Ivana Strahija • subota, 07.08.2010.

U srazu Varaždina i Dinama svaki je klub zabio po gol pa su na kraju podijeljeni bodovi, a uzbuđenja na travnjaku nije nedostajalo. Odlično se predstavio u varaždinskom dresu Vugrinec, a Glavina je postigao svoj prvi gol za Varaždince. Zagrepčani su i opet igrali ispod svojih mogućnosti, a realizacija im je očito i dalje problem.

Željni popraviti dojam iz Splita Varaždinci su dočekali Dinamo, koji je isto tako žudio za popravljanjem dojma nakon utakmica protiv Šerifa i protiv Rijeke. Varaždinsku publiku ni jedni ni drugi nisu u prvom poluvremenu razočarali, igra nije bila loša iako još koja atraktivna akcija ne bi škodila, ali nije bilo dosadno.

Prvi udarac na gol bio je onaj Vugrinca, povratnika u varaždinski plavi dres, kojeg je publika pozdravila glasnim pljeskom, ali lopta odlazi iznad vratnice. Nakon toga inicijativu preuzimaju Zagrepčani, a prvu priliku upisao je Slepička, koji se prošvercao po lijevoj strani i zapucao na varaždinski gol, ali je vratar Krklec spreman na izazov.

Minutu iza toga Dinamo vodi. Korner izvodi Sammir, glavom loptu zahvaća Rukavina, a ona odsjeda u mreži iza varaždinskog vratara za 0:1.

Potom u jalovu jurnjavu prema Dinamovom golu odlazi Glavina, a Dinamo uzvraća preko Ibaneza, koji je na muke stavio Šimeka i Glavicu i po lijevoj strani travnjaka prolazio u dobre pozicije za dijeljenje lopti napadačima. U priliku je tako gurnuo Rukavinu i Sivonjića, ali oni ne uspijevaju dići rezultat.

U 13. minuti i sporna situacija. Dugu loptu koju je nabacio Glavina glavom je u gostujući gol pokušao pospremiti Vugrinec, no viši od njega u skoku je Ibanez, a lopta odlazi iznad vratnice. Sudac, na veliko nezadovoljstvo Varaždinaca, ne pokazuje na korner. Vugrinec se osvećuje na najbolji način, majstorski je loptu u idućem napadu poslao između nogu Dinamove obrane, a ona za dlaku prolazi pored vratnice.

Još jedan "sumnjivi" moment dogodio se u 32. minuti, barem se tako činilo nama iz lože. U gostujućem 16-tercu Glavicu s leđa gura Ibanez i Varaždinac pada, ali sudac Gerek pokazuje da se igra dalje. I opet se "osvećuje" Vugrinec, Glavica za njega vraća loptu, a on je s veće udaljenosti precizno šalje tik pod gredu Dinamovog gola. Na sreću Zagrepčana, Lončarić je uspio skrenuti je s putanje.

U drugo poluvrijeme Dinamo ulazi s dvije izmjene, Zajec iz igre zbog umora vadi strijelca Rukavinu te Ademija, a na travnjak šalje Etta i Calella. Varaždin ostaje u početnom sastavu, a zamjenu nije tražio ni Vugrinec.

Nakon prilično neinventivnih dvadesetak minuta, u kojima su Zagrepčani dominirali, a Varaždinci odlazili na izlete pred gostujuću mrežu, red je na domaćim navijačima da se vesele. U 67. minuti Golubar ubacuje loptu u prazan prostor, lovi je Glavina i izbacuje zagrebačku obranu bez ikakvog problema te matira vratara Lončarića za izjednačenje 1:1.

Do kraja susreta Varaždinci su se oslobodili i posljednjih tragova treme koju su možda imali, a do pobjede pokušavaju doći i Zagrepčani. U 79. minuti je Kvesić poslao prizemnu loptu pred Dinamov gol, ali Vugrinec je kližući ne uspijeva pospremiti na pravo mjesto. Potom je Ibanez ubacio loptu na glavu Sivonjića, koji loptu šalje pored varaždinske vratnice. Fantastičnu priliku imao je u sudačkoj nadoknadi i tek ušli Sačer, kojem je loptu namjestio Glavica, ali ona ne pronalazi put na pravo mjesto.

No, rezultat se ne mijenja, a uz još pokoju dvojbenu sudačku odluku ili nedostatak iste utakmica Varaždina i Dinama, potpuno zasluženo što se domaćih tiče, završava podjelom bodova.