Marin Vuković • subota, 14.08.2010.

Nikola Kalinić svoju je drugu premierligašku sezonu otvorio pogotkom već nakon 15 minuta, a njegov Blackburn u novo je prvenstvo krenuo s prva tri boda. Najveće iznenađenje dana koje graniči sa senzacijom pobjeda je novog prvoligaša Blackpoola, koji je na gostovanju u Wiganu doslovno pregazio protivnika i zasjeo na čelo prvenstvene ljestvice.

Bivši Hajdukov napadač Nikola Kalinić na najbolji je način krenuo u sezonu u kojoj i menadžeru i navijačima mora dokazati da je vrijedan novca koji je u njega uložen. Nakon manje od 15 minuta ogleda s gostima iz Liverpoola Kalinić se našao na pravom mjestu i iskoristio veliku pogrešku vratara Tima Howarda.

Nakon uspješne i naizgled lake intervencije američki je vratar ispustio loptu, a Kalinić je bio spreman i munjevito reagirao te je preciznim udarcem proslijedio u nebranjenu mrežu Evertona. Taj se pogodak pokazao dovoljnim za prva tri boda Roversa u novoj sezoni, a Kalinić je na travnjaku ostao 60 minuta, nakon čega je zamijenjen Mameom Biramom Dioufom, koji je u Blackburn stigao iz Manchester Uniteda.

Drugi naš reprezentativac Ivan Klasnić danas nije bio u prilici pokazati što zna, menadžer Owen Coyle Killera je ostavio na klupi svih 90 minuta, premda Bolton nije uspijevao pronaći put do mreže Fulhama. Do kraja utakmice na Reeboku pogodaka nije bilo, a Boltonu i Fulhamu pripao je po bod.

Za senzaciju dana pobrinuo se novi prvoligaš Blackpool, koji će nakon prvoga kola na ostatak premierligaškog društva gledati s vrha ljestvice iako je zbog nespremnog stadiona na kojem se još uvijek vrše građevinski radovi bio prisiljen zamijeniti domaćinstvo s Wiganom. Kod kuće ili u gostima, Blackpoolu je očito svejedno, neprepoznatljivom Wiganu utrpali su čak četiri pogotka i kući otišli pjevajući.

Mandarine su već nakon prvih 45 minuta došli do velike i nedostižne prednosti od 3:0, jednom je pogodio Gary Taylor-Fletcher, a dvaput Marlon Harewood. U nastavku utakmice točku na "i" postavio je Alex Baptiste i lansirao svoju momčad na prvo mjesto prvenstvene ljestvice.

Iako je samo pet dana prije početka prvenstva ostala bez menadžera Martina O'Neilla, Aston Villa je odigrala sjajnu utakmicu i posve nadigrala West Ham utrpavši mu tek jedan pogodak manje od Blackpoola. Stewart Downing je prvim pogotkom uopće postignutim u ovome kolu doveo Villu u vodstvo nakon 15 minuta, a pet minuta prije odmora prednost je udvostručio Stilian Petrov.

Treći pogodak Aston Ville djelo je Jamesa Milnera, koji je u 66. minuti s ruba kaznenog prostora postavio konačnih 3:0, čime se vrlo vjerojatno i oprostio od domaćih navijača. Do kraja prijelaznog roka engleski bi reprezentativac trebao preseliti u redove Manchester Cityja.

Pobjedom su prvenstvo otvorili i nogometaši Wolverhamptona, koji su s 2:1 svladali Stoke City. U prvom dijelu golove za domaćine postigli su David Jones i Steven Fletcher, a gosti su početkom nastavka golom Abdoulayea Fayea uspjeli tek ublažiti poraz.

Sunderland je u posljednjim trenucima utakmice ispustio pobjedu nad Birminghamom, a na tome mogu zahvaliti svom kapetanu Leeju Cattermoleu, koji je već u prvom poluvremenu zaradio dva žuta kartona i desetoricu svojih kolega ostavio na cjedilu. U tom trenutku domaći su vodili pogotkom Darrena Benta iz jedanaesterca, a kada su u 56. minuti autogolom Carra udvostručili prednost činilo se kako će ipak bezbolno preživjeti isključenje.

To se ipak nije dogodilo, golovima Scotta Danna u 77. i Liama Ridgewella dvije minute prije kraja Birmingham je došao do izjednačenja i sa Stadiona svjetla odnio bod.

• beaver15.08.2010. u 10:59
    bravo!!! samo tako nikola i utjerati ces im strah u kosti...kazni svaku pogresku!!! to golgetri rade najbolje!
    beaver
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 10:49
    Nije ni bija ozlijeđen - današnji nogomet A za taj  preserans definitivno nije on kriv, već VELIKI SAM. i nemaju drugog napadača osim Kale. BTW gleda sam utakmicu i to je bilo skoro negledljivo. Jadna im majka i jednima i drugima ove godine osim ako ovo nisu bili "prvi mačići"
  • ian wright15.08.2010. u 00:41
    brzo se oporavio od ozljede zbog koje je morao propustit okupljanje reprezentacije dobar gol