Bayer zabio 11 golova, ispao St. Pauli

Borna Rupnik • subota, 14.08.2010.

Malo je iznenađenja bilo u nastavku prvog kola Njemačkog kupa, a posebno su raspucani bili igrači Bayera iz Leverkusena...

Bez većih problema prvo su kolo Njemačkog kupa apsolvirali svi favoriti poslijepodnevnih utakmica osim novog prvoligaša St. Paulija, kojeg je sljedećeg kruga natjecanja koštao poraz od Chemnitzera, odnosno pogodak Richtera na samom otvaranju susreta.

Hrvati u Njemačkoj

Domagoj Vida (Bayer Leverkusen): Nije bio ni na klupi.

Josip Šimunić (Hoffenheim): Igrao od prve do 71. minute.

Boris Vukčević (Hoffenheim): Ušao na teren u 71. minuti.

Ivica Banović (Freiburg): Svih 90 minuta proveo među pričuvama.

Mensur Mujdža (Freiburg): Igrao cijelu utakmicu.

Zvonko Pamić (Freiburg): Nije kandidirao za sastav.

Andre Mijatović (Hertha): Igrao cijelu utakmicu.

Najuvjerljiviji je bio Bayer iz Leverkusena, koji je Pirmasensu utrpao čak 11 komada, od čega šest u samo 20 minuta na početku drugog dijela. Hat-trick je postigao Helmes, po dva su pogotka postigli Kiessling, Derdiyok i Sam, a po jedan su dodali Renato Augusto i Vidal. Michael Ballack još uvijek nije spreman za nastup.

Hoffenheim je s 4:0 nadjačao Hansu iz Rostocka uz dva gola Ibiševića, identičnim je rezultatom Werder preskočio Rot-Weiss Ahlen (Pizarro, Almeida, Borowski i Marin), dok je Borussia iz Dortmunda kod Burghausena bila tek nijansu manje učinkovita (Barrios, Subotić i Grosskreutz).

Cacau je s dva pogotka preokrenuo vodstvo Babelsberga i osigurao Stuttgartu plasman u drugo kolo, isto to učinio je i Aigner za München 1860 kod Verla, a Freiburgu je bio dovoljan pogodak Cissea u 13. minuti utakmice kod Oberneulanda.

Berlinska Hertha svladala je Pfullendorf rezultatom 2:0, zahvaljujući Ramosu i Friendu.