Mandžukić i Petrić slavili bez pogodaka

Borna Rupnik • nedjelja, 15.08.2010.

Mladen Petrić i Mario Mandžukić proslavili su pobjede svojih momčadi u prvom kolu Njemačkog kupa, premda se nisu uspjeli upisati u strijelce. Istaknuo se i Edin Džeko, asistencijama i autogolom...

Preussen Münster i Torgelower Greif djelomično su zabrinuli svoje prvoligaške goste, no nisu ih uspjeli zaustaviti na putu prema narednom kolu Njemačkog kupa.

Wolfsburg je ne posebno uvjerljivo slavio kod Preussen Münstera. Bravu domaćina otključao je tek Cicero na dodavanje Džeke u 80. minuti. Četiri minute prije kraja Džeko je pospremio loptu u vlastitu mrežu, ali u sljedećem napadu glavom je proslijedio loptu za Grafitea, koji pogađa za konačnih 2:1. Zanimljivo, Džeko je usprkos neslaganjima s klubom ponio kapetansku vrpcu.

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić krenuo je u udarnoj postavi Stevea McClarena, a u 65. minuti svoje je mjesto prepustio upravo Grafiteu.

Mladen Petrić odigrao je svih 90 minuta u naposljetku uvjerljivoj pobjedi svog HSV-a. Ruud van Nistelrooij doveo je Hamburžane u vodstvo u 34. minuti, ali je Pankau nakon Petrićeve izgubljene lopte poravnao na 1:1.

Stoga je HSV u drugom poluvremenu morao krenuti ispočetka, no Guerrero, još dva puta Van Nistelrooij i Jarolim uspješno su dovršili posao.

Mainz i Nürnberg prošli su s po dva gola u suparničkim mrežama, niželigaš Hallescher izbacio je Union iz Berlina pogotkom Klippela, a Bochum je uvjerljivo poražen kod Kickersa iz Offenbacha 3:0.