Farfan se pobrinuo za Schalkeovo slavlje

Borna Rupnik • utorak, 17.08.2010.

Prvo kolo Njemačkog kupa upotpunili su utakmicom u Aalenu istoimeni domaćin i državni doprvak Schalke, a slavlje je naposljetku pripalo gostima...

Schalke iz Gelsenkirchena posljednji je osigurao svoje mjesto u drugom kolu Njemačkog kupa. Na gostovanju kod Aalena, bez Raula koji se sprema za početak prvenstva, pobijedili su rezultatom 2:1.

Posao im je isključenjem već u 18. minuti olakšao Andreas Schön, što su igrači Felixa Magatha kapitalizirali u 42. minuti preko Jeffersona Farfana.

Dvije minute poslije hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić pogodio je iz slobodnog udarca okvir gola, a na samom početku drugog poluvremena ponovno je strijelac Farfan za udvostručenje vodstva.

Rakitića je u 70. minuti zamijenio Joel Matip, a za novi dašak neizvjesnosti pobrinuo se Tim Bauer, realiziravši kazneni udarac za Aalen desetak minuta prije isteka vremena. Međutim, rezultat se više nije mijenjao te je Schalke, usprkos ne posebno uvjerljivoj partiji, teren napustio uzdignutih ruku.