Lovrenu 45 minuta, Lyonu ni bod

Maja Giljanović • nedjelja, 15.08.2010.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren u drugom je kolu Le Championnata utakmicu u Caenu počeo na klupi, ali je nakon isključenja Reveillera u finišu prvog poluvremena početkom drugog dijela zamijenio Michela Bastosa. Lavovi nakon boda osvojenog protiv Monaca na startu sezone u Normandiji nisu osvojili ni bod.

Uzalud trud Bafetimbija Gomisa, francuski reprezentativac je na gostovanju Lyona u Caenu postigao dva gola, dvaput Lavove vraćao u egal, ali dojučerašnji drugoligaš- prvak Ligue 2 prošle sezone - nije odustajao.

Nakon golova El-Arabija u 2. i Yatabarea u 16. minuti za Caen i dvostrukog poravnjanja Gomisa u 6. i 23. za Lyon Normandijcima je pomoglo i isključenje Reveillerea u 45. minuti zbog drugog žutog kartona nakon krvničkog starta na Mollu.

U drugom dijelu na travnjak Michel-d'Ornana istrčao je i Dejan Lovren, trener Lyona je povukao logičan potez, iz igre izvadio Michela Bastosa, a uveo hrvatskog reprezentativca. Nije pomoglo, Mollo je u 77. minuti izvrsno iz slobodnog udarca pronašao N'Diayea i 23-godišnjak je lijepim volejom matirao Llorisa.

Caen je briljantno otvorio sezonu, prošli je tjedan slavio protiv prvaka usred Marseillea (2:1), a ovog je tjedna skinuo skalp i viceprvaku.

Bordeaux kašljuca poput Marseillea, Žirondinci su nakon prošlotjednih 0:1 u Montpellieru izgubio i u drugom kolu. Toulouse na Chaban-Delmasu pun plijen nije osvojio od 2003., ali serije su tu da se ruše, golovima Braatena u 45. i Didota u 82. minuti (Plašil je privremeno poravnao u 48.) Ljubičice su slavile 2:1 i preuzele čelo na tablici s jednim golom boljom gol-razlikom od Caena na drugom mjestu.

U posljednjoj utakmici večeri Lille i PSG se odigrali bez pobjednika i bez golova, gosti su izgledali bolje, ali bivši Parižanin Landreau na golu Lillea je bio na visini zadatka.

Jučer zbog natopljenog travnjaka Louisa II odgođena utakmica između Monaca i Montpelliera će se, kako se i nagađalo, odigrati u utorak u 19 sati.

• Obrisan korisnik16.08.2010. u 00:47
    Zanimljiv pocetak Le Championnata!1.Toulouse;2.Caen iako je tek 2.kolo kladim se da nitko nije mogao predvidjeti ovakav start 3-ke Marseille,Lyon,Bordeaux....
  • Obrisan korisnik15.08.2010. u 19:09
    srebricu markovicu i ekipo nije bad vidite da i francuzi namjestaje mater lyon marseille i bordeaux 6 temki skupa 1 bod oni nas zbog mamica sinovcica i kompanije a ove ? a? eeeeeehhhhhh.