Raspoloženi strijelci u Nizozemskoj

Vedran Babić • nedjelja, 15.08.2010.

Ova nedjelja je u Eredivisie bila iznimno efikasna. U posljednje četiri utakmice drugog kola postignut je čak 21 pogodak, od čega osam u Tilburgu gdje je NEC s 5:3 slavio protiv Willema. Najveće iznenađenje je gostujući poraz Feyenoorda protiv Excelsiora.

Povratnik u prvoligaško društvo, Excelsior, ostvario je prvu pobjedu ove sezone. Pred svojim navijačima porazio je favorizirani Feyenoord 3:2 i najavio bolje dane nakon što je u prvom kolu s lakih 3:0 izgubio od De Graafschapa.

Na poluvremenu rezultat je bio izjednačen (1:1) nakon što je Guyon Fernandez zabio za vodstvo domaćina, a Ron Vlaar vratio stvari na početak. U 74. Nelom je pogodio za 2:1 gostiju i činilo se kako je entuzijazam domaćih splasnuo, no samo tri minute kasnije Bovenberg poravnava na 2:2.

Duboko u sudačkoj nadoknadi, točnije u njenoj trećoj minuti, Fernandez je svojim drugim pogotkom srušio klub iz Rotterdama i donio malo mira svojim navijačima uoči sljedeće utakmice u kojoj ugošćuju NEC.

Momčad iz Nijmegena je uz PSV jedina upisala dvije pobjede u prve dvije utakmice. U pravoj golijadi u Tilburgu NEC je zahvaljujući hat-tricku Björna Vleminckxa slavio s čak 5:3 iako je na poluvremenu gubio 2:1.

U ostale dvije utakmice konačni rezultat bio je identičan - 3:1. Utrecht je kod kuće uz dva pogotka Rickyja van Wolfswinkela bio bolji od NAC-a, koji je utakmicu okončao s devetoricom igrača, dok je Roda slavila u Haagu u utakmici s čak deset žutih kartona.