Bundesliga, 1. kolo, 21.08.2010, 18:30 h
Hamburger SV 2:1 Schalke 04
Schalke 04

Rakitić asistent, Van Nistelrooij junak

Borna Rupnik • subota, 21.08.2010.

Premda se Schalke u jednom trenutku uspio vratiti u utakmicu unatoč igraču manje na terenu, tri startna boda ostala su u Hamburgu, zahvaljujući Ruudu van Nistelrooiju...

HSV i Schalke odigrali su posljednju utakmicu subotnjeg programa prvog kola novog izdanja Bundeslige. Armin Veh slavio je u svom prvenstvenom debiju na klupi hamburškog prvoligaša - na semaforu je nakon 90 minuta igre pisalo 2:1.

U prvom dijelu nije bilo pogodaka, iako je u samoj završnici Ruud van Nistelrooij iz slobodnog udarca pogodio prečku, a Eljero Elia nije uspio pospremiti odbijenu loptu iza leđa Manuela Neuera.

No, na pogodak se u nastavku čekalo samo dvadesetak sekundi. Elia je odlično ubacio, a Van Nistelrooij silovito zakucao loptu za vodstvo domaćeg sastava.

Loše je za Schalke postalo još gore u 61. minuti, kada je Benedikt Höwedes dobio drugi žuti karton, ali je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić deset minuta prije kraja iz prekida pronašao Jeffersona Farfana, koji spretno zabija za poravnanje.

Gosti iz Gelsenkirchena nisu se dugo radovali. Tri minute poslije na točno dodavanje Ze Roberta natrčava Van Nistelrooij i postiže svoj drugi pogodak na utakmici, vrijedan sva tri boda.

Mladen Petrić zaigrao je u prvoj postavi HSV-a, imao i nekoliko dobrih prigoda, a Veh ga je u 70. minuti zamijenio Paolom Guerrerom. Španjolac Raul odigrao je za Schalke 63 minute, a Mario Gavranović nije bio ni na klupi.