Borna Rupnik • subota, 21.08.2010.

Köln našeg Zvonimira Solde dugo je s igračem manje držao vodstvo, no Srđan Lakić i Ivo Iličević usmjerili su sva tri boda prema Kaiserslauternu (3:1)...

Kölnov kapetan Youssef Mohamad pred vlastitom se publikom zadržao samo 92 sekunde, nakon čega je kao posljednji čovjek obrane zaustavio Erwina Hoffera i zaradio isključenje. Međutim, u osmoj minuti Milivoje Novakovič kaznio je pogrešku Kaiserslauternovog vratara Tobiasa Sippela i donio prednost sastavu našeg Zvonimira Solde. Gosti se unatoč brojčanoj prednosti nisu uspjeli nametnuti, a na poluvremenu je priliku uz Srđana Lakića dobio i Ivo Iličević.

Soldini nogometaši svoje su vodstvo uspješno čuvali sve do 70. minute, kada je Rodnei uposlio upravo Lakića, a naš napadač matira Faryda Mondragona za 1:1. Šest minuta prije kraja novi je pogodak režirao hrvatski dvojac - Iličevićevu akciju dovršio je ponovno Lakić, a u samoj završnici precizan je, uz malo sreće, za konačnih 3:1 bio i sam Ivo Iličević. Mato Jajalo odradio je za Köln cijeli susret, dok je Miro Varvodić sjedio na klupi. Stiven Rivić nije bio ni u konkurenciji za sastav Kaiserslauterna.

I drugi je novi prvoligaš slavio identičnim rezultatom, također u gostima. St. Pauli je u 78. primio pogodak u Freiburgu - zabio je Cisse - no u zadnjih sedam minuta mrežu domaćina tresu Boll, Sukuta-Pasu i Bartels za još jedan preokret. Mensur Mujdža odigrao je prvo poluvrijeme za Freiburg, Ivica Banović boravio je među pričuvama, a Zvonko Pamić nije kandidirao za sastav.

Najuvjerljivija bundesligaša ekipa u subotu poslijepodne bio je Hoffenheim, u kojemu je hrvatski reprezentativac Josip Šimunić odigrao svih 90 minuta. No, dvoboj se počeo razvijati u potpuno drugom smjeru: već u trećoj minuti Torsten Frings realizirao je kazneni udarac za vodstvo Werdera. Domaćini su ipak dovoljno brzo poravnali rezultat, Demba Ba u 20. dobro reagira na jednu odbijenu loptu i pogađa praznu mrežu.

Werder je potopljen u završnih osam minuta prvog poluvremena. Peniel Mlapa i Vedad Ibišević iskoristili su dva dobra proigravanja, a potom je Sejad Salihović prekrasno izveo slobodan udarac s dvadesetak metara za nedostižnih 4:1. Boris Vukčević na teren je ušao u 63. minuti.

Borussia iz Mönchengladbacha remizirala je na svom igralištu s Nürnbergom. Hegeler je doveo goste u vodstvo u 15. minuti, a bod Borussiji osigurao je Idrissou nakon pola sata igre. Hannover je do prvih bodova došao protiv Eintrachta. Pogodak odluke, nakon onih Rauscha i Köhlera, bio je djelo Ya Konana petnaestak minuta prije isteka vremena.

• kraljetina22.08.2010. u 11:45
    bravo za nase nogometase, a nadam se da ce se soldo iskupiti u nekoliko sljedecih utakmica
    kraljetina
  • du_zizou21.08.2010. u 19:35
    to Laka majstore sa Lapada :D cestitke momcima u Kaiseru :)
    du_zizou
  • Obrisan korisnik21.08.2010. u 19:34
    Ko ce kome ako ne svoj svome :)) Al stvarno je pitanje kada ce taj soldo dobiti otkaz,ja mislim da nece izdrzati vise od 4 kola,nema on veze s vezom
  • Obrisan korisnik21.08.2010. u 17:51
    Taj Soldo je zbilja smijesan trener. Lani je sa sasvim solidnom ekipom i vrhunskim napadom skoro ispao iz lige. Bravo Lakić i Iličević.
  • Obrisan korisnik21.08.2010. u 17:15
    evo i iličević se upisao u strijelce.......hrvati rastužiše jadnog Soldu....