Bayerove tri minute za tri boda

Borna Rupnik • nedjelja, 22.08.2010.

U posljednje dvije utakmice prvog kola njemačkog prvenstva na semaforu je nakon 90 minuta pisalo 2:0 - jednom za domaćine, jednom za goste...

Bayer iz Leverkusena svoju je novu bundesligašku premijeru imao u Dortmundu. Momčad Juppa Heynckesa bolje je otvorila susret, a udarac Erena Derdiyoka, nakon dodira Nevena Subotića, odsjeo je na vratnici već u 14. minuti.

Prvi je pogodak pao pet minuta kasnije, kada je Arturo Vidal asistirao preciznom Švicarcu Tranquillu Barnetti za 1:0. Zatim je Borussiji sumnjivo poništen pogodak, a gosti su pitanje pobjednika riješili po brzom postupku: u 22. minuti Renato Augusto matira Romana Weidenfellera nakon suradnje s Derdiyokom.

Borussia je početkom nastavka aktivno krenula po izbjegavanje poraza, no bez učinka. Bodovi putuju u Leverkusen, pri čemu je Michael Ballack odigrao svih 90 minuta, a mladi hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije konkurirao za sastav.

Nogometaši Mainza do prvih su ovosezonskih bodova došli pred svojim navijačima. Sami Allagui zabio je Stuttgartu u prvom dijelu utakmice, a Morten Rasmussen u drugom.

Zanimljivo, Mainzu je to prva pobjeda nad Stuttgartom u Bundesligi, nakon osam neuspješnih pokušaja.