PSV slavio u derbiju

Vedran Babić • nedjelja, 22.08.2010.

Zaključeno je i treće kolo Eredivisie. Jedina stopostotna momčad je PSV koji je u derbiju kola s 3:1 nadvisio AZ i tako se vratio na vrh ljestvice.

Nakon poraza u Sibiru u prvoj utakmici četvrtog pretkola Europske lige (1:0), nogometaši PSV-a trećom pobjedom u tri utakmice i s gol razlikom 12:2 dali su do znanja konkurenciji da su upravo oni glavni favoriti za osvajanje titule u Nizozemskoj ove sezone. Nakon naslova pretprošle sezone, AZ je u velikom padu forme, a dokazuje to i početak ove sezone u kojoj još uvijek ne zna za pobjedu.

U Eindhoven su stigli s dva remija iza sebe, a sada su doživjeli i prvi poraz (3:1). Domaćin je poveo u 43. minuti pogotkom Marcusa Berga, no već početkom nastavka AZ, koji je s 2:0 kod kuće bio bolji od Aktobea u Europskoj ligi, izjednačuje preko Falkenburga. Samo tri minute kasnije Berg vraća PSV u vodstvo, a pobjedu potvrđuje Afellay u 90. minuti.

Vezane vijesti

I Utrecht se oporavio od gostujućeg poraza protiv Celtica (2:0) savladavši kod kuće slabašni Willem II s uvjerljivih 3:0. Gosti su, doduše, u 20. minuti imali odličnu priliku povesti, ali Lasnik je promašio najstrožu kaznu. Već do kraja poluvremena Utrecht je vodio 3:0 zahvaljujući dvama pogocima Rickyja van Wolfswinkela i jednim Lenskija.

U nastavku je glavni sudac dodijelio i dva crvena kartona (Schut za Utrecht, Demouge za Willem), no rezultat se više nije mijenjao i Utrecht se probio na treću poziciju.

Heracles i Feyenoord su remizirali (1:1) dok je Den Haag u gostima kod Venla uz dva pogotka Bulikina slavio 3:2 i upisao prvu pobjedu.