Caenu i Lilleu bod u gostima

Maja Giljanović • nedjelja, 22.08.2010.

Dojučerašnji drugoligaš Caen ni u trećem kolu Le Championnata nije pognute glave napustio travnjak, igrači Francka Dumasa u Montpellieru su izvukli bod i vratili drugo mjesto na tablici iza Toulousea. Prednost domaćeg terena nije iskoristio ni Sochaux, Lille je odigrao 0:0.

Toulouse je jedina momčad Le Championnata sa 100 %-tnim učinkom u prva tri kola nove sezone, Ljubičicama su se mogli pridružiti i nogometaši Caena, ali igrači Francka Dumasa u Montpellieru su odigrali bez pobjednika. Bod na Mossonu nije neuspjeh, ali ambicije navijača dojučerašnjeg drugoligaša sezale su i dalje nakon što je Caen prije dva tjedna na spavanju uhvatio Marseille i prošli tjedan slavio i protiv Lyona.

Utakmicu su bolje otvorili igrači Montpelliera, Spahić je u 18. minuti okrznuo stativu, a Girouda u 34. i Camaru u 41. minuti zaustavio je raspoloženi Thebaux. U 58. minuti Montpellier je prokockao dvije šanse, Kanze gađa prečku, a ispred Estrade skida ponovno spasitelj Thebaux.

Caen se budi u posljednjih četvrt sata, ali El Arabi u 78. i Yatabare u 86. minuti ne pronalaze put iza leđa Jourdrena.

Strijelci se nisu iskazali ni na Auguste Bonalu. Sochaux je prekinuo seriju od 11 utakmica da je primio najmanje jedan gol, a Lille je i treći put uzastopce nakon 1:1 protiv Rennesa i 0:0 protiv PSG-a odigrao bez pobjednika (odigrao je i 0:0 protiv Vasluija u prvoj utakmici posljednjeg pretkola Europske lige).