Paris Saint-Germain 1:2 Bordeaux
Bordeaux

Park prinčeva utihnuo u 94. minuti

Maja Giljanović • nedjelja, 22.08.2010.

U trećem kolu Le Championnata nakon Marseillea i Lyona proigrao je i Bordeaux. Žirondinci su najvećim dijelom utakmice na Parku prinčeva bili u podređenom položaju da bi poveli u 68., prednost ispustili u 76. i prvu pobjedu sezone iščupali u četvrtoj minuti nadoknade.

Trener Bordeauxa Jean Tigana radost prve pobjede na klupi Žirondinaca je dočekao u Parizu protiv PSG-a. Gosti su najvećim dijelom utakmice bili u podređenom položaju, Parižani su stajali bolje na terenu, preuzeli inicijativu, stvarali šanse, ali ih i promašivali.

Carrasso je u 11. minuti vršcima prstiju skinuo udarac Hoaraua, a Sessegnon u 24. i Erding u 35. nisu iskoristili smušenost u obrani gostiju, ostavljeni sami poput duhova pucali su tik pored okvira gola. Posljednju šansu prvog poluvremena u prvoj je minuti nadoknade zapucao je Erding, Carrasso je ponovno spasio Žirondince.

Bordeaux se prvi put oglasio u 68. minuti i iskazao savršenu realizaciju, Coupet je krivo procijenio let lopte nakon ubačaja Plašila iz kuta i poklon-bon je protivno stanju na travnjaku za vodstvo gostiju iskoristio Diarra.

U 76. minuti poklekao je i Carrasso, Giuly je probio stranu i uposlio Hoaraua, a francuski je reprezentativac ovog puta precizan. U 88. minuti meč-loptu PSG-a ispred Luyindule je odličnom obrambenom reakcijom spasio Diarra, a u četvrtoj minuti nadoknade svi su se promašaji Parižanima obili o glavu. Gourcuff je izveo korner, a u junaka Žirondinaca, za koje nije igrao potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic, prometnuo se Ciani.

• Obrisan korisnik28.08.2010. u 01:37
    Marseille nije dobia u bordeaux od 1978...a zapravo ne znam ko moze da zabije gol kad im ostaje samo jadan Brandao kao prava spica...
  • kraljetina24.08.2010. u 18:13
    zato mislim da bordo gubi sljedecu protiv marseja koji se ojacao, a bordou jos i otisao Gourcuff
    kraljetina
  • Obrisan korisnik23.08.2010. u 09:34
    Ma de,onoga Nanija treba poslat da čisti kopačke,5 min do kraja,pri rezultatu 2:1 za United,čovjek profula penal...odvratno...i mene je to oborilo
  • Obrisan korisnik23.08.2010. u 00:57
    ma francusku ligu samo rokaš "prvo poluvrijeme x" i sve super, nema greske :)
  • Obrisan korisnik23.08.2010. u 00:46
    Mater im je*em,prvo me man.utd oborio za 800kn da bi me kasnije ova tekma oborila za 650kn,igram manje od 2.5 golova i u 95min 3.gol padne!!!!!!