Toulouse čuva čelo, 90 minuta Lovrena i Runje

Maja Giljanović • subota, 21.08.2010.

Treće kolo Le Championnata donijelo je prve pobjede prvaka i viceprvaka, Lyon je slomio otpor Bresta, Marseille Lorienta, ali čelo tablice i dalje čuva Toulouse. Igrači Alaina Casanove pokazali su karakter i 24 sata nakon što su ostali bez Alan-Pierrea Gignaca pobijedili Arles-Avignon.

U trećem kolu Le Championnata proigrali su Marseille i Lyon, ali prvo mjesto na tablici i dalje čuva Toulouse. Svih 90 minuta su odigrali hrvatski reprezentativci Dejan Lovren za Lyon i Vedran Runje za Lens, bivši dinamovac je osvojio pun plijen protiv Bresta, bivši hajdukovac izvukao bod protiv Monaca.

Marseille je osvojio prve bodove sezone na Velodromeu protiv tradicionalno nerado viđenog gosta, Lorient u Marseilleu, naime, nije izgubio od 2001., ali ovog puta je platio skupu cijenu uspavanom ulasku u susret.

Poklekli su gosti u 6. minuti, apatiju u petercu Lorienta nakon kornera je iskoristio Heinze, probio Capponea i prvaci se više nisu osvrtali. Valbuena i Brandao su zamalo podebljali vodstvo, Heinzeu je zbog ofsajda poništen gol u 69. minuti, ali olakšanje na tribinama je donio Taiwo u 72. minuti.

Lyon je i šesti put u povijesti pobijedio Brest, dojučerašnje drugoligaše na Gerlandu je ovog puta presjekao gol Makouna u 19. minuti. Lovren je pet minuta prije zamalo zaradio plus u rubrici asistencije, ali dugačko proigravanje 21-godišnjaka Gomis nije pospremio iza leđa Elane, udarac napadača Lavova je zaustavila stativa.

Zapaženih 45 minuta Lovren je zaključio nabačajem za Brianda u drugoj minuti nadoknade, ali Elana je bio na visini zadatka i skinuo 100 %-tnu šansu bivšeg napadača Rennesa. Promašaji su se Lyonu mogli obiti o glavu, ali Toure je u 52. minuti pogodio samo prečku Llorisa. Veselje zbog pobjede treneru Puelu je pomutila ozljeda Cissokha, 23-godišnjak je stisnuo zube i izdržao do poluvremena, ali na odmoru je zbog bolova u tetivi napustio travnjak i pridružio se otprije ozlijeđenim Lisandru Lopezu, Edersonu, Crisu i Bastosu.

Devet bodova u tri utakmice osvojio je Toulouse, igrači Alaina Casanove jučer su ostali bez Alan-Pierrea Gignaca, ali se nisu pokolebali i otpor Arles-Avignona su slomili golovima Braatena u 36. i Didota u 62. minuti (Dja Djedje je u 64. vratio goste u život, ali za poravnanje Arles-Avignon nije imao snage).

Runje je u četvrtak zbog upale grla propustio trening, ali nastup protiv Monaca nije dolazio u pitanje. Bivši je hajdukovac poklekao u 19. i 69. minuti nakon udaraca Niculaea i Aubemeyanga prije nego se Lens na krilima pogođenih izmjena trenera Wallemmea probudio i izvukao bod. Pomogao je i nes(p)retni Adriano golom u mrežu svog Ruffiera u 73. minuti, a gol vrijedan boda u 83. je minuti postigao Roudet.

Nice je protiv Nancyja ispustila pun plijen četiri minute prije kraja, gol Faea iz 26. minute u 86. je poništio Alo'o Efoulou, a bez pobjednika su odigrali i Rennes i Saint-Etienne (0:0) i Auxerre i Valenciennes (1:1).