1. Hrvatska nogometna liga, 5. kolo, 21.08.2010, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 1000
Suci: Bugarija (Bibinje), Dujela (Zadar), Kraljević (Zadar)

Ivana Strahija • subota, 21.08.2010.

Utakmica Hrvatskog dragovoljca u Varaždinu pokazala je još jednom da momčad sa Sigeta zna igrati lijepi nogomet, ali ne i postizati golove. Varaždincima je zato dostajao eksplozivni start, u kojem su Golubar i Dudić postigli svaki po pogodak.

Goran Međumurac
46'
6
Hrvoje Marković
46'
8
Ivan Ćosić
77'
Davor Mladina

Nisu se gledatelji stigli ni smjestiti, a već se tresla mreža gostiju. U 12. sekundi Varaždin je poveo, golom Golubara na dodavanje Vugrinca. Lopta je krenula s centra, Vuga je prebacio Jurina, a natrčali Golubar je loptu pospremio na pravo mjesto, za po nekim informacijama najbrži ikad gol u HNL-u.

Dragovoljci su se oporavili od tog šoka u sedmoj minuti i zaprijetili domaćem golu. Jusufi je prošao u domaći kazneni prostor, D. Škvorc ga propušta zaustaviti te lopta dolazi do Frljužeca, ali on puca pored gola. Odmah slijedi kazna, akcija kreće od Brezovca, koji pronalazi Golubara, a ovaj dodaje za Dudića, koji je konačno uspio zabiti gol i tako podsjetiti na svoju titulu najboljeg prošlogodišnjeg strijelca BiH lige.

minuta šutnje

Susret je počeo minutom šutnje kojom su igrači i gledatelji odali počast nikad prežaljenome predsjedniku Hrvatskog dragovoljca Stjepanu Spajiću.
Rođo je s Dragovoljcom proveo najljepše dane svoga života, često je znao reći bliskim prijateljima, a danas su ga se oni koji su ga naslijedili sjetili i polaganjem vijenca na njegov grob.

U minutama koje slijede izmjenjuju se akcije pred domaćim i pred gostujućim golom. Rezultat pokušavaju smanjiti Dragovoljci preko Frljužeca nakon kornera, a domaći ga pak povisiti preko Vugrinca i Golubara.

Najizgledniju priliku propustio je međutim u 27. minuti najiskusniji Varaždinac na travnjaku, Vugrinec. Glavicu je u gostujućih 16 metara srušio Jurin, a sudac Bugarija nakon malo premišljanja dosuđuje penal za domaće. S bijele točke loptu međutim daleko iznad gostujućeg gola, nebu pod oblake, šalje Vugrinec. Do kraja poluvremena Dragovoljci pokušavaju preko Jusufija, imaju i udarac iz kuta, no na odmor se odlazi s 2:0 za domaće.

U drugom poluvremenu Davor Mladina odmah mijenja Frljužeca za Markovića i Jazvića za Međumurca, a gostujuća ekipa u igru ulazi s velikim htjenjem. Jurin se odmah u 47. minuti prošvercao po desnoj strani i uspio nabaciti za Brozovića, koji glavom loptu šalje na dobro mjesto, ali je spreman domaći vratar Krklec. Desetak minuta kasnije, Zlatar je loptu dopremio do Jusufija, koji se predugo namješta pa mu Varaždinci uspijevaju oteti loptu.

Od domaćih smo prvi pokušaj vidjeli tek u 63. minuti, kad Vugrinec iz daljine okušava reflekse vratara Čovića, a odmah potom složili su domaći i kontranapad, Golubar je proigrao Vugrinca, a ovaj nabacio pred gostujući gol za Dudića, koji ne stiže do lopte prije no što je se dočepao vratar Dragovoljca.

Do kraja susreta Varaždinci čuvaju rezultat i odolijevaju napadačkim akcijama Dragovoljca, u kojima se ističu Brozović, Jurin i Marković. Domaći se orijentiraju na protunapade, a jednu je takvu priliku imao Sačer, tek što je na terenu zamijenio Vugrinca. Hojski je dodao na drugu stranu travnjaka za Golubara, a ovaj je loptu plasirao u sredinu, no Sačer je ne stiže iskoristiti.

Rezultat se stoga u Varaždinu ne mijenja do isteka 90. minute, a domaćima zasluženo ostaju bodovi. Gostima više sreće na nekom drugom travnjaku.

• Obrisan korisnik22.08.2010. u 15:37
    Svaka čast Varteksu, a posebice Golubaru koji je zabil u 12 sekundi. Pa kakva to momčad koja još na početku utakmice ima loptu može primiti gol nakon 12 sekundi igre?!!!!1
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 13:00
    neznam zkj sudac pred kraj nije dal crveni brozovicu kad je pokusal osamariti nekog naseg nisam tocno videl s istoka ko je to bil
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 09:14
    čini mi se da je gol pal u 16. sekundi. jer, kad sam pogledal na semafor, pisala je 18.
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 02:36
    Bolje da je fulal penal sad nego kad bude bitan. I sviđa mi se ono - po nekim informacijama najbrži gol HNLa ikad.
  • Obrisan korisnik22.08.2010. u 02:26
    nametali smo ih, a vuga:D onaj penal kralj...