Klasnić odveo Bolton u treće kolo

Marin Vuković • utorak, 24.08.2010.

Pogotkom Ivana Klasnića nogometaši Boltona izborili su put u treće kolo Carling kupa, naš je reprezentativac bio jedini strijelac na gostovanju u Southamtponu. U sljedeći krug plasirao se i Blackburn našeg Nikole Kalinića, premda hrvatskog napadača nije bilo u momčadi Roversa.

U iznimno bogatoj nogometnoj večeri na travnjake diljem Engleske istrčale su čak 42 momčadi i odmjerile snage u drugom kolu Carling kupa, ujedno prvom u kojem se u natjecanje uključuje i većina sudionika Premier lige. Među njima večeras su se našli i nogometaši Boltona i Blackburna, a obje momčadi uspjele su izboriti plasman u treće kolo.

Nama najzanimljiviji bio je dvoboj u Southamptonu, gdje su u goste istoimenom trećeligašu doputovali nogometaši Boltona, a svoje je mjesto u početnom sastavu napokon našao i naš reprezentativac Ivan Klasnić. Killer je odigrao samo jedno poluvrijeme i u nastavku je zamijenjen Johanom Elmanderom, no i to mu je bilo dovoljno da se po prvi put ove sezone upiše među strijelce.

Klasnić je u 31. minuti utakmice na asistenciju Kevina Daviesa poslao loptu u donji lijevi kut, što se na kraju pokazalo dovoljnim jer gosti su do kraja zadržali prednost i naći će se u ždrijebu trećega kola.

U istom ždrijebu bit će i momčad Blackburna, koja je s uvjerljivih 3:1 na Ewood Parku svladala trećeligaša Norwich City. Premda je prošle godine redovito nastupao u susretima Carling kupa, Nikola Kalinić u ovoj utakmici nije konkurirao za momčad, što je vjerojatno znak boljega statusa kod Sama Allardycea, koji će na bivšeg napadača Hajduka više računati u prvenstvenim susretima. Debi za pamćenje u ovoj je utakmici upisao Mame Diouf, koji je odgovoran za sva tri pogotka Roversa.

Dokaz da i Wigan nekoga može pobijediti i pritom ne primiti nijedan pogodak vidjeli smo večeras na gostovanju kod trećeligaša Hartlepoola. Jedna od najgorih obrana u povijesti Premier lige ovaj je put sačuvala svoju mrežu, a autogolom Collinsa, te pogocima Gomeza i Mosesa, gosti su odnijeli uvjerljivu pobjedu od 3:0.

Sljedeći krug Carling kupa vidjet će i West Bromwich Albion, Stoke City, te West Ham koji je na Upton Parku dugo lomio otpor Oxford Uniteda, da bi pogotkom Scotta Parkera u trećoj minuti sudačke nadoknade uspio doći do minimalne pobjede.

Jedini premierligaš koji je večeras napustio natjecanje je Blackpool. Šestica u susretu s Arsenalom očito je ostavila traga jer Mandarine su se usprkos gotovo najjačem sastavu spašavale jedanaestercem u 82. minuti, no u produžecima Lewis Guy trećeligašu Milton Keynes Dons donio je prednost od 4:3 i prolaz u treće kolo.

Za iznenađenje se pobrinuo i Peterborough, koji je prošle sezone napustio drugoligaško društvo, no to ga nije spriječilo da izbori pobjedu nad drugoplasiranom momčadi Championshipa, Cardiffom.

Iako su gosti iz Walesa poveli golom Jaya Bothroyda, u posljednjih 15 minuta uslijedio je preokret. Mackail-Smith i Boyd donijeli su pobjedu Peterboroughu. Najnovije pojačanje Cardiffa Craig Bellamy nije bio u konkurenciji za momčad.

Igrom slučaja ždrijeb je u ovome kolu spojio i dvije momčadi koje su imale ili još uvijek imaju posla sa stečajnim upraviteljima. Portsmouth je na Fratton Parku ugostio Crystal Palace, koji se nedavno riješio stečajnog postupka i zabrane transfera te doveo Edgara Davidsa, a bivši je nizozemski reprezentativac večeras i debitirao.

Regularnih 90 minuta završeno je rezultatom 1:1, a za oba su pogotka odgovorni domaćini. David Nugent donio je prednost Mornarima u 57. minuti no autogol Sonka vratio je utakmicu na početak. Kako ni nakon produžetaka nije bilo promjene rezultata, pristupilo se izvođenju jedanaesteraca, a uspješniji je bio Portsmouth.

• Obrisan korisnik25.08.2010. u 11:09
    Klasnić zna zabiti gol za razliku od nekih kojima treba 10 prilika da bi pogodili jednom ili dva put uz dosta sreće. A što se brojki tiče shimano9, one ne govore sve, a nisu niti potpune za takvu analizu, nije svejedno da li igrač igra cijelu utakmicu ili ulazi s klupe i koliko minuta uopće odigra... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2010. u 09:18
    Nikad nisam bio ljubitelj njegov igre, a posebno kad je repka u pitanju. Napadač koji je dao samo deset golova za repku u čak 33 utakmice,a jedan zadnji vezni i klasični defanzivac Niko Kovač je zabio 14, doduše u nešto više utakmica, ali opet tako daleko od gola kao defanzivni vezni dati više od... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik25.08.2010. u 09:03