Stopostotni uspjeh premierligaša

Marin Vuković • srijeda, 25.08.2010.

Večeras su na rasporedu bile tri utakmice drugoga kola Carling kupa, a u sve tri kao pobjednici su izašli sudionici Premier lige. Najteže je bilo Newcastleu, dok su Everton i Fulham na svojim protivnicima vježbali realizaciju.

Četvrtoligaš Accrington Stanley stvorio je Newcastleu više problema nego što je to bilo za očekivati, no Svrake su na kraju rezultatom 3:2 ipak izborile nastup u trećem kolu Carling kupa.

Više od pola sata gosti su tražili put do mreže Accringtona, a u 36. minuti napokon su u tome i uspjeli spektakularnim udarcem Ryana Taylora. Na odmor se ipak otišlo izjednačenim rezultatom jer je u prvoj minuti sudačke nadoknade pogodio Ray Putterill.

Pogotkom Shole Ameobija već početkom nastavka Newcastle je još jednom poveo, a u 67. minuti Peter Lovenkrands odveo je utakmicu u mirne vode. Accrington Stanley uspio je tek smanjiti prednost gostiju u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, strijelac je bio Hessey.

Super uvjerljivi bili su nogometaši Fulhama, koji su četvrtoligaša Port Vale ispratili s Craven Cottagea s čak šest pogodaka u mreži. Dvaput je precizan bio Bobby Zamora, dvaput Zoltan Gera, a po jednom su se u strijelce upisali Dembele i Dempsey.

Everton je frustracije zbog lošeg početka sezone u Premier ligi ispraznio na trećeligašu Huddersfieldu, koji je na Goodison Parku poražen s 5:1. Svih šest pogodaka djelo su domaćih nogometaša jer i jedini pogodak Huddersfielda u stvari je autogol Heitinge, koji je večeras usto promašio i jedanaesterac.

Za momčad Davida Moyesa strijelci su bili Fellaini, Rodwell, Beckford, Saha i Osman.