Wigan šokirao Tottenham, Chelsea 100%

Marin Vuković • subota, 28.08.2010.

Nakon što su u posljednje tri utakmice primili čak 18 pogodaka, nogometaši Wigana u trećem su kolu napokon sačuvali svoju mrežu, ali usput i šokirali Tottenham, odnijevši s White Hart Lanea sva tri boda. Iznenađenja pak nije bilo na Stamford Bridgeu, gdje je Chelsea pokvario statistiku od šest pogodaka po utakmici, ali usprkos tome svladao goste iz Stokea. Wolverhampton i Newcastle podijelili su bodove, a remijem je završena i prva prvoligaška utakmica u Blackpoolu nakon 39 godina.

Za najveće iznenađenje u dosadašnjem tijeku trećeg kola pobrinuli su se nogometaši Wigana, koji su na gostovanju u Londonu sačuvali svoju mrežu netaknutom, pritom uspjeli postići i pogodak te upisati prvu ovosezonsku pobjedu. Momčad Roberta Martineza promijenila je vratara, konsolidirala obrambene redove i došla na White Hart Lane nadati se kako će napori iz kvalifikacija za Ligu prvaka ostaviti traga na Spursima.

Bili su u pravu, Tottenham je djelovao umorno i bezidejno, podcijenio protivnika koji je prošle sezone na istom stadionu primio čak devet pogodaka i na kraju platio cijenu. Luka Modrić i Vedran Ćorluka ovaj put nisu bili u konkurenciji za sastav, dok se Niko Kranjčar ponovno našao na klupi, a svoju priliku dobio je tek u drugom poluvremenu.

Spursima je nedostajalo svježine, a s njom je izostala i igra koja je krasila Redknappovu momčad u prošloj sezoni. Wigan je bez većih problema nalazio rješenja za sve pokušaje Tottenhamovih igrača, pa i za tradicionalno opasne Garetha Balea i Aarona Lennona. Stoga ne čudi da je prvi dio završen bez pogodaka, nakon čega je Redknapp bio prisiljen posegnuti za zamjenama.

Ulaskom Kranjčara u nastavku Tottenham je djelovao puno opasnije, naš je reprezentativac povezao domaće redove, no pogotka i dalje nije bilo. Što je vrijeme više odmicalo, obrana Spursa prezentirala je sve više nesigurnosti, a mračno razdoblje desetak minuta prije kraja koštalo ih je bodova. U jednoj jedinoj minuti gosti su uspjeli stvoriti tri stopostotne prilike u šesnaestercu domaćina. Prve su dvije promašili, no treću je Hugo Rodallega pretvorio u pogodak.

Chelsea nije održao prosjek od šest golova po utakmici, premda je s druge strane stajala momčad Stoke Cityja, koja je u prošlom izletu na Stamford Bridge čak sedam puta vadila loptu iz svoje mreže. Gosti su odigrali puno bolju utakmicu, znali čak i zaprijetiti, no Chelsea je ostvario zasluženu pobjedu i održao stopostotni bodovni učinak.

Već nakon desetak minuta priliku za vodstvo propustio je Frank Lampard, njegov je jedanaesterac obranio Thomas Sorensen, no u 32. minuti na asistenciju Johna Terryja pogodio je Florent Malouda i usmjerio utakmicu "na mlin" domaćina. Stoke City je dugo, sve do 75. minute odolijevao napadima Chelseaja, a potom je Sorensen u šesnaestercu srušio Anelku i omogućio Didieru Drogbi da postavi konačnih 2:0.

Nakon visoke pobjede nad Aston Villom mnoge su oči bile usmjerene ka Newcastleu i Andyju Carrollu, uz pitanje mogu li sjajno izdanje od prije tjedan dana okruniti i bodovima iz Wolverhamptona. Bodove nisu osvojili, ali su ih podijelili s domaćinom odigravši 1:1, a ponovno je značajnu ulogu odigrao upravo Carroll.

Unatoč boljem otvaranju Svraka do vodećeg pogotka ipak su došli domaćini, dvije minute prije odmora sjajno je loptu kontrolirao Sylvain Ebanks-Blake i zakucao je u mrežu Newcastlea. Svoju dobru igru u nastavku je okrunio Carroll i nakon slobodnog udarca Joeyja Bartona glavom loptu pospremio iza leđa Marcusa Hahnemanna.

Blackpool je ove sezone prvi put došao pred svoje navijače i s Fulhamom odigrao 2:2, premda su do 87. minute imali u rukama prednost i tri boda. Bobby Zamora donio je prednost gostima u 35. minuti, a preokret je uslijedio u razdoblju od 71. do 76. minute autogolom Pantsila i pogotkom Varneyja. Bod Fulhamu tri minute prije kraja donio je Etuhu.

• chepo30.08.2010. u 11:59
    Tako im i treba kad ne stavljaju u igru one koji znaju igrat (Kranjčara i Ćorluku)
    chepo
  • Obrisan korisnik29.08.2010. u 18:58
    Nema zastarjelog nogometa ili postave, ako ubaciš prave igrače. Druga je stvar što Tottenham trenutno ima samo Balea i Lennona (njega ako krene), Modrić je ozlijeđen, a Kranjčar koji je jedini još istinski veznjak i koji zna sjedi na klupi. Drugi su dobri, ali samo to - dobri i ništa više, odnosno... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.08.2010. u 11:43
    tottenham igra tako zastarjeli nogomet, klasicni 442 sa 2 zadnja vezna i sve se svodi na proboj po bokovima, otuzno
  • Obrisan korisnik29.08.2010. u 05:17
    U jednoj jedinoj minuti gosti su uspjeli stvoriti tri stopostotne prilike u šesnaestercu domaćina. ROFL. I to je Tottenhamov zalog za LP?Ako tako nastave,Werder će ih naguzit samo tako,o Interu da ne govorin. Ali,mislin da će se malo konsolidirat posli ovog toplo-hladno starta.
  • Obrisan korisnik29.08.2010. u 01:37
    A zašto Čorluka nije igrao? To da nije konkurirao za sastav sam i sam shvatio čim ga nema niti na klupi. Ozljeda ili šta?