Premiership, 3. kolo, 28.08.2010, 18:30 h
Manchester United 3:0 West Ham
West Ham

United tricom potopio West Ham

Marin Vuković • subota, 28.08.2010.

Manchester United je s uspjehom odradio posao protiv West Hama, upisao očekivana tri boda i drugu pobjedu u dosadašnjem tijeku prvenstva. Tri su lopte završile iza leđa Roberta Greena, za prvu je zaslužan Wayne Rooney, drugu portugalski veznjak Nani, a pobjedu domaćina spektakularnim je pogotkom potvrdio Dimitar Berbatov.

U posljednjoj subotnjoj utakmici trećeg kola Premier lige, Manchester United je rutinirano i bez ikakvih problema svladao West Ham rezultatom 3:0. Crveni vragovi od prvog su sučevog zvižduka preuzeli inicijativu i već po običaju opsjedali vrata West Hama, no istinskih prilika nije bilo sve do 33. minute kada je u šesnaestercu gostiju srušen Ryan Giggs.

Glavni sudac utakmice pokazao na bijelu točku, a odgovornost je na sebe preuzeo Wayne Rooney. Poslao je Roberta Greena u jednu, a loptu u drugu stranu te prekinuo niz od 13 službenih utakmica bez pogotka.

Pritisak je nestao s vodećim pogotkom i United je sve češće dolazio u opasne situacije pred vratima Čekićara. Sjajnu je priliku krajem prvog dijela propustio Nani, poslavši loptu preko grede iz čiste situacije jedan na jedan.

Ono što mu nije uspjelo tada, portugalskom je veznjaku uspjelo u 51. minuti. Nekoliko brzih dodavanja izbacilo je iz stroja posljednji red West Hama, Nani je iskoristio prostor i snažnim udarcem rasparao mrežu za 2:0.

Nanijev pogodak bio je lijep, no nadmašio ga je onaj Dimitra Berbatova iz 69. minute. Ovaj put Nani je asistent, preciznom je loptom pronašao bugarskog napadača, a ovaj poluškaricama postavio završnih 3:0. Unitedu je ovo druga pobjeda iz tri susreta, sa sedam bodova priključio se vrhu ljestvice, dok je West Ham i dalje pri dnu bez ijednog osvojenog boda.