1. Hrvatska nogometna liga, 6. kolo, 28.08.2010, 20:00 h, Gradski stadion Varaždin, gledatelja: 800
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Vukušić (Zagreb), Crnolatac (Petrinja)

Ivana Strahija • subota, 28.08.2010.

Po izuzetno teškom terenu i uz neprestanu kišu, Varaždinci i Karlovčani ipak su odigrali sadržajni susret, u kojem je presudio svega jedan gol, onaj varaždinskog kapetana Brezovca iz slobodnog udarca.

Enes Novinić
71'
8
Matija Štefančić
76'
17
Slavko Šipić
82'
Igor Pamić

U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle. Iako je teren bio težak, a kiša je uporno padala, nogometašima ni s jedne strane nije nedostajalo prilika da rezultat maknu s onih početnih 0:0, no to se na žalost 800-tinjak gledatelja koji su odlučili prkositi uvjetima, nije dogodilo.

Početni sastavi

VARAŽDIN 4-2-3-1: Krklec – Šimek, D. Škvorc, Sušac, Kvesić - Punčec, Brzovec - Hojski, Glavica, Golubar – Dudić
KARLOVAC 4-5-1: Lovrić – Barić, Karabatić, Juroš, Pilipović – Kovačević, Batarelo, Husić, Paracki, Tičinović – Ottochian

Prvi udarac na gol susreta upisao je Dudić, a njegova lopta upućena iz daljine odlazi iznad prečke. Ubrzo potom jednu dobru loptu bosanskohercegovačkom nogometašu uputio je Šimek, ali ga je netko iz karlovačke obrane spriječio u naumu. Nakon dva domaća pokušaja slijedi karlovački specijalitet, brzi kontranapad. Tičinovića jedva prati Šimek, gostujući igrač stigne i namjestiti se za pucanje, ali domaći vratar Krklec odličnom intervencijom spašava vlastita vrata.

Pred domaćim vratima okušavaju se potom Ottochian i Paracki, pred gostujućima Šimek, koji iz daljine pokušava prevariti Lovrića. U 15. minuti Brezovec je natjerao vratara Karlovca na znojenje, jedva izvlači loptu ispod vratnice, a u 30 minuti je Pilipović je odlično ubacio za natrčalog Kovačevića, ali je on za glavu prekratak.

Pokušaj pomirenja

Uprava NK Varaždina trudi se pomiriti sa svojim navijačima, pa je na istočnoj tribini izvješen natpis 'Jedan klub jedna ljubav', sa sva četiri dosadašnja grba pod kojima je varaždinski nogometni klub djelovao, kao Slavija, Tekstilac, Varteks i Varaždin.

U drugom poluvremenu slabih dvadesetak minuta, koje su gledateljima potopile nade da će vidjeti pogodak i pobjedu. Domaći kapetan Brezovec imao je u 52. minuti slobodni udarac, lopta ide po zemlji i prolazi kroz živi zid, ali ne uspijeva prevariti i vratara Lovrića.

No, u 67. minuti karlovački vratar nije si mogao pomoći. Slobodni udarac s 25 metara malo iskosa na najbolji je način iskoristio Brezovec, koji je dobro naciljao, vratar Lovrić loptu je pokušao skrenuti, ali se ona odbila od vratnice i ušla u mrežu za 1:0.

Do kraja susreta priliku za povećanje rezultata imao je Sačer na dodavanje Kvesića, a za poravnanje se malo više trebao potruditi Šipić, koji je na travnjaku zamijenio Husića, kao i Štefančić te Juroš, koji su lopte poslali pored varaždinskog gola. No, semafor ostaje bez promjene, a Varaždinci pišu još tri boda na svoj konto.