1. Hrvatska nogometna liga, 7. kolo, 11.09.2010, 17:00 h, Koprivnica, Gradski stadion, gledatelja: 1.000
Suci: Domagoj Ljubičić, Barišić, Lončar (svi Osijek)
Slaven Belupo
Aljoša Vojnović 50'
1:0(0:0) Varaždin
Varaždin

Preko susjeda prekinuli negativan niz

Antonija Pavlić • subota, 11.09.2010.

Natopljen teren i kišica koja je škropila u Koprivnici ipak nisu spriječili nogometaše Slaven Belupa i Varaždina da tisućinjak gledatelja na Gradskome stadionu podare odličnu uvertiru u večernji derbi Dinama i Hajduka. Prigodama na obje strane bogat susret na koncu je otišao na stranu domaćina, a jedini pogodak postigao je Aljoša Vojnović.

Oko tisuću gledatelja na tribinama Gradskog stadiona u Koprivnici u početnih je nekoliko minuta moglo vidjeti dvije zanimljive suprotne situacije. Farmaceuti su, prema najavama, odmah pokušali (i uspjeli) jurnuti prema Denisu Krklecu, ali gosti su ih u tome prilično brzo spriječili i loptu gotovo potpuno premjestili na polovicu domaćih.

Prvu smo prigodu zapisali kada je u 13. minuti solidno pucao Mateas Delić, no istinsko je uzbuđenje izazvala situacija nekoliko minuta kasnije u kojoj je na povratnu loptu Davora Bagarića silovito pucao Stjepan Poljak. Međutim, mladi je varaždinski vratar loptu koju su mnogi već vidjeli u mreži ukrotio praktički rukometnom, nemogućom obranom.

Od toga su se trenutka šanse počele nizati u većim količinama; u 23. minuti glavom je preko gola pucao Mario Gregurina, a pet se minuta kasnije čuvara otarasio varaždinski kapetan Josip Brezovec, no njegov udarac u desni donji kut samo je pokazao da i domaći imaju dobrog čuvara mreže - Silvija Rodića.

Poletno i angažirano obje su ekipe ušle i u nastavak utakmice, no za trunku je bolji u tome ipak bio Slaven. U 50. minuti konačno su poveli; nakon nekoliko opasnih redanih kornera koje je izveo Bagarić, Elvis Kokalović odlučio se za "izlet u nepoznato", prodro po desnoj strani i nakon pobjede u remplanju na točki jedanaesterca sjajno uposlio Vojnovića. Slavenov je ofenzivac prvi put ove sezone uspio svladati protivničkog vratara, ovoga je puta Krklec bio nemoćan.

Koprivničani su i u sljedećim minutama nastavili napadati i nizati poluprigode, no varaždinski blok uspješno je tome odolijevao, a u 61. minuti i zaprijetio. Brezovec se prošetao do domaćeg šesnaesterca i gotovo kaznio neoprezne braniče domaćih, milimetarski je ipak pucao pokraj gola. Minutu kasnije Bagarić je "slalomski" nanizao nekoliko igrača Varaždina, no sve što je uspio napraviti na koncu je bilo tek - izboriti udarac iz kuta. No, negdašnji "gladijator" vinkovačke Cibalije pokazao je da farmaceutima može donijeti mnogo te je potpuno opravdao svoje (prvo) ovosezonsko uvrštenje u početni sastav.

Najbolju prigodu utakmice Varaždinci su stvorili u 70. minuti. Davor Vugrinec sjajno je izbjegao zaleđe, prihvatio loptu i majstorski prebacio istrčalog Rodića, no ipak je pucao - pokraj gola. Prigoda je ovo koju igrač Vugina kalibra ne smije promašiti.

Rapsodija šansi, pak, nije stala ni kako se utakmica bližila konačnom smiraju. U 71. minuti odlično je pokušao Poljak, nekoliko minuta kasnije dvije gotovo stopostotne prigode zapucao je Delić, a u 73. iz slobodnog udarca Bagarić propustio zabiti svoj prvi (službeni) ovosezonski zgoditak. Ponovno se iskazao Krklec.

Ali, da predaha nema ni za Slavenove braniče pokazao je Andrej Vuk; nakon jednog ubačaja u Rodićev kazneni prostor loptu je sjajno primirio prsima, no lijevom nogom gađao ravno u Delića. Tempo se do kraja malo ublažio, umor je ipak počeo činiti svoje pa nismo vidjeli mnogo izglednih prigoda (osim nekoliko jalovih pokušaja iz kontranapada na obje strane).

Vrlo važni bodovi u konačnici su zasluženo pripali Slavenu, kojima su izabranici Mile Petkovića konačno prekinuli niz od tri neugodna poraza (Split, Dinamo, Rijeka). U sljedećem kolu očekuje ih izlet u Karlovac, dok će Varaždinci ugostiti Cibaliju.

• Obrisan korisnik13.09.2010. u 14:34
    ne kužim više te igre bunkera i na bod,treba igrati napadački pa niko nebu zamjeril ako se izgubi tekma
  • Obrisan korisnik12.09.2010. u 19:05
    toplak, ako već prokušavaš igrati bunker, onda bar u ekipu stavi nekoga ko bu znal zabiti gol.