Boca proigrala

Maja Giljanović • ponedjeljak, 13.09.2010.

Boca Juniors je na najbolju utakmicu Aperture čekala do šestog kola i dočekala je na gostovanju protiv Olimpa. Pun plijen je osvojio i River Plate i preuzeo treće mjesto bodovno poravnat s Estudiantesom i Velezom s tim da su Juan Sebastian Veron i Estudiantes jednu utakmicu u zaostatku.

Boca Juniors je na gostovanju protiv Olimpa u šestom kolu Aperture proigrala kako doliči klubu njenog renomea. Čvrsta ruka Claudija Borghija izgleda počinje davati ploda, Boca je golom Viatrija povela u 15. minuti, a nakon što je Cobo tri minute poslije izjednačio nije se pokolebala. U drugom je poluvremenu bez panike plela mrežu i golovima Palerma u 59. i Insaurralda u 66. minuti slomila otpor doječerašnjeg drogoligaša i susret mirno privela kraju.

Tri boda je osvojio i River Plate. Monumental je bio na trncima, Arsenal je odolijevao, ali samo do 75. minute kad je gostujućeg golmana glavom s ruba peterca probio Mori i Riveru omogućio uspon na treće mjesto.

Velez je odigrao 0:0 na gostovanju protiv San Lorenza, ali je zbog jednog gola bolje gol-razlike od Rivera ostao na drugom mjestu, a čelo i dalje drži Estudiantes. Perez u 46. i Mercado u 55. minuti skršili su otpor Racinga i zbog dva gola bolje gol-razlike od Veleza obranili prvo mjesto s tim da je Estudiantes predvođen kapetanom Juan Sebastianom Veronom jednu utakmicu u zaostatku (protiv fenjeraša Gimnasije).

Boca se uspela četiri pozicije na 12. mjesto šest bodova iza Estudiantesa, a jednom drugom velikanu je još i teže. Independiente je protiv Quilmesa odigrao samo 0:0 i na 17. mjestu još čeka svoju prvu pobjedu u novoj sezoni.

Apertura, 6. kolo:
Olimpo - Boca Juniors 1:3, River Plate - Arsenal 1:0, Independiente - Quilmes 0:0, Argentinos Juniors - Newell's Old Boys 1:2, Estudiantes - Racing 2:0, Lanus - Godoy 1:4, San Lorenzo - Velez 0:0, Huracan - Banfield 2:2, Colon - All Boys 1:1, Tigre - Gimnasia La Plata 2:0