Boca poklekla u četvrtoj nadoknade

Maja Giljanović • ponedjeljak, 04.10.2010.

Golovima Blanca i Pelletierija Lanus je odnio pun plijen s Bombonere, a da Boca Juniorsima peti poraz u Aperturi još više prisjedne, igrači Claudija Borghija stajali su bolje na terenu svih 90 minuta, a poklekli su iz jedanaesterca u četvrtoj minuti nadoknade.

Boca Juniors je u devetom kolu Aperture izgubila i petu utakmicu. Lanus je u rano vodstvo doveo Blanco u 8. minuti, a navijačima na Bomboneri je laknulo kad je u 35. izjednačio Insaurralde. Boca je u nastavku pojačala pritisak, nizala je akcije pred gostujućim golom, ali Lanus je odolijevao.

Na koncu su igrači Claudija Borghija izgubili i vrapca u ruci, sudac je svirao dvojbeni prekršaj u Bocinom šesnaestercu, isključio Rodrigueza i dosudio jedanaesterac za Lanus, a poklon-bon Pelletieri sa zvukom sirene beskompromisno pretvara u slavlje gostiju.

Jedina dobra vijest za navijače Boce je povratak Juan Romana Riquelmea treninzima, 32-godišnjak je prvi put od svibanjske operacije koljena odradio trening pod punim opterećenjem i mogao bi se vratiti protiv Huracana u 11. kolu.

River Plate je dvaput gubio, ali Banfield je oba puta ispustio vodstvo, Ortega iz jedanaesterca u 63. i Lopez u 87. minuti spasili su gostima bod.

Čelo tablice i dalje čvrsto drži Estudiantes, pet bodova ispred Veleza i Arsenala. Sedmu pobjedu sezone Estudiantesu je u 26. minuti na gostovanju protiv San Lorenza osigurao Fernandez.

Ukupno je na 10 utakmica postignuto 36 golova, a posebno su inspirirani strijelci bili na utakmicama između All Boysa i Tigrea (3:3) te Godoya i Argentinos Juniorsa (2:4).

Apertura, 9. kolo:
Boca Juniors - Lanus 1:2, Banfield - River Plate 2:2, San Lorenzo - Estudiantes 0:1, Olimpo - Colon 2:3, Racing - Huracan 3:0, Gimnasia La Plata - Argentinos Juniors 2:4, Godoy - Independiente 4:1, All Boys - Tigre 3:3, Newell's Old Boys - Velez 2:0, Quilmes - Arsenal 0:1