Maja Giljanović • ponedjeljak, 18.10.2010.

Čarobni gol Martina Palerma u 44. minuti otvorio je vrata Boca Juniorsima u utakmici 11. kola Aperture protiv Huracana. Bombonera je ustala i zapljeskala 37-godišnjaku na volejčini iz okreta koja je Gastona Monzona ostavila bez šanse, a sudbinu gostiju u 67. je minuti zapečatio Lucas Viatri.

Boca Juniorsi su u 11. kolu Aperture na Bomboneri dočekali Huracan svog bivšeg igrača i trenera Miguel Angela Brindisija, ali nisu pokazali sentimentalnost prema 60-godišnjem bivšem argentinskom reprezentativcu.

Brindisi je početkom 1980-ih odigrao 78 utakmica i postigao 27 golova za Bocu, 2004. je klub vodio na 22 utakmice prije nego mu je glave došao poraz od najljućih rivala River Platea, a prvu utakmicu poslije šest godina na Bomboneri izgubio je u tuđim bojama.

Huracan nije odigrao loše, ali Boca je bila za nijansu bolja. Nije ni čudo kad u svojim redovima ima čarobnjaka Martina Palerma, 37-godišnjak je u 44. minuti postigao svoj šesti gol sezone (jedan manje od Velezovih Silve i Martineza) i jedan od onih za prste poljubiti.

Primio je loptu na rubu šesnaesterca, primirio je i iz okreta je lijevom nogom volejčinom poslao iza leđa nemoćnog Gastona Monzona. Gosti su reklamirali igranje rukom, bili su i u pravu, ali sudac Luis Alvarez je srećom procijenio da je Palermo rukom igrao nehotice i priznao gol.

Sudbinu Huracana je u 67. minuti zapečatio Lucas Viatri i Boca je skočila na 10. mjesto, bod iza Rivera i 10 bodova iza lidera Estudiantesa.

River je protiv Godoya dvaput vodio i dvaput ispustio vodstvo. Autogol Sigalija u 41. minuti poništio je Ramirez u 53., a gol Pavonea u 64. Carranza u 79. minuti.

Estudiantes je iz jedanaesterca u 29. minuti (Fernandez) izvukao bod u Santa Feu protiv Colona koji je poveo golom Fuertea u 4. minuti, ali su mu se na samo tri boda približili Velez i Arsenal. Velez je golovima Martineza i Silve slavio kod fenjeraša Quilmesa, a Arsenal je u La Plati protiv Gimnasije gubio 0:1 i 1:2 samo da bi golovima Leguizamona, Obola i Aguilara preokrenuo na 3:2.

Apertura, 11. kolo:
Boca Juniors - Huracan 2:0, Godoy - River Plate 2:2, Colon - Estudiantes 1:1, Banfield - Newell's Old Boys 0:0, Olimpo - Lanus 1:0, Racing - Argentinos Juniors 2:1, San Lorenzo - Tigre 2:0, Quilmes - Velez 0:2, Gimnasia La Plata - Arsenal 2:3, All Boys - Independiente 3:1

• Obrisan korisnik18.10.2010. u 22:51
    Ka ga El Loco zakuca, to je gol, strasan je.
  • Obrisan korisnik18.10.2010. u 20:39
    kako obozavam kad padne gol pa ond krene goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool :)