River bolji od Boce

Maja Giljanović • srijeda, 17.11.2010.

Posljednju utakmicu 14. kola Aperture na Monumentalu su odigrali River Plate i Boca Juniors. Najveći derbi svjetskog nogometa završio je prvom pobjedom Los Millionariosa nad Bocom od 2007., a slavlje u Superclasicu za 60,000 navijača u 53. minuti osigurao bivši igrač Boce Jonathan Maidana.

Svih 90 minuta Superclasica River je na Monumentalu izgledao bolji protivnik od ljutog rivala Boce, igrači Juana Lopeza skupili su glave i pronašli inspiraciju u najelektriziranijem derbiju svjetskog nogometa.

Napali su od prve minute, ali u prvom poluvremenu opsada gola Javiera Garcije nije urodila plodom, Pavone, Lamela, Ferrari i osobito Ariel Ortega u 30. minuti nisu bili sretne ruke.

0:0 na poluvremenu River nije obeshrabrilo, ofenzivno su nastavili i u drugom dijelu i ovog puta trud im se isplatio nakon manje od 10 minuta, a prvu pobjedu u njihovih šest međusobnih susreta i prvu od 2007. osigurao im je Jonathan Maidana.

Bivši Bocin igrač u 53. je minuti najviše skočio nakon kornera, poslao loptu iza leđa Garcije i navijače u delirij. Boca su od tog trenutka prenula iz sna, postali su ambiciozniji, ali River je zatvorio prilaze Carrizu i susret bez drame priveo kraju.

Tri boda u Superclasicu Riveru se donijela skok na osmo mjesto, a Boca, za koju je rekonvalescent Juan Roman Riquelme imao daha samo za prvo poluvrijeme, zauzima nelaskavu 15. poziciju.

Na čelu Velez je dostigao Estudiantes. Velez je u 14. kolu golom Alvareza u 59. minuti osvojio tri boa protiv Lanusa i iskoristio posrtanje Estudiantesa protiv Tigrea, dojučerašnje lidere u 73. je minuti srušio Stracqualarsi.

Apertura, 14. kolo:
River Plate - Boca Juniors 1:0, Newell's Old Boys - Racing 0:2, Velez - Lanus 1:0, Independiente - Olimpo 1:1, Quilmes - Godoy 2:1, Argentinos Juniors - San Lorenzo 1:0, Tigre - Estudiantes 2:1, Arsenal - All Boys 0:0, Banfield - Gimnasia La Plata 0:0, Huracan - Colon 1:2