Primera División, 2. kolo, 13.09.2010, 21:00 h
Almería 2:2 Real Sociedad
Real Sociedad

Almeria i Sociedad podijelili bodove

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 13.09.2010.

Drugo kolo španjolskog nogometnog prvenstva zatvorili su Almeria i Real Sociedad. U vrlo zanimljivom i sadržajnom prvom poluvremenu, gledatelji su na stadionu Estadio del Mediterráneo vidjeli tri pogotka. Nakon vodstva gostiju, domaćini su izjednačili, ali su do kraja prvog poluvremena igrači Sociedada postigli i drugi gol, međutim, na kraju susreta Almeria je došla do izjednačenja te je utakmica završila bez pobjednika, 2:2.

Povratnik u prvoligaško društvo, Real Sociedad, u prvom kolu Primere iznenadio je Villarreal i upisao tri boda odmah na otvaranju sezone, dok je Almeria podijelila bodove s Osasunom odigravši utakmicu bez golova.

Nakon početnih ispitivanja snaga Sociedad je došao u vodstvo u osmoj minuti utakmice. Pred gol Almerije loptu je uputio David Zurutuza, a iza obrane domaćina lukavo se ušuljao Raul Tamudo i glavom pogodio za vodstvo svoje momčadi. Tamudo je ovo ljeto stigao u Sociedad iz Espanyola i ovo mu je prvi gol koji je postigao za svoj novi klub.

Dobru priliku za izjednačenje Almeria je imala u 19. minuti, ali siloviti udarac ukrotio je vratar Sociedada, međutim, dvije minute nakon toga domaćini su poravnali rezultat. Pablo Piatti je prihvatio jednu loptu te se sjurio prema golu gostiju i rutinirano pogodio mrežu Brava. Ipak, gosti su ponovno došli u vodstvo u 32. minuti kada je pogrešku napravila domaća obrana, a asistenciju Aranburua u pogodak je pretvorio Paco Sutil.

Pred kraj prvog poluvremena Almeria je imala dvije dobre prilike da ponovno poravna rezultat. Tako je u 38. minuti opasno zaprijetio M'Bami, ali je vratar gostiju refleksno reagirao i sačuvao svoju mrežu. Nakon toga je iz kosa dobro pucao Pablo Piatti, ali Bravo skida i njegov udarac. Almeria je u drugo poluvrijeme krenula ofenzivno u želji da dođe do drugog gola i tako poravna rezultat.

Međutim, prilike su redom propuštali M'Bami i Hernan Bernardello, odnosno, njihovi udarci nisu bili toliko precizni da bi završili iza leđa gostujućeg vratara. Osam minuta prije kraja utakmice Sociedad je bio blizu trećeg gola, ali je udarac Griezmanna zatresao gredu domaćeg gola. Ipak, na samom kraju utakmice domaćini su postigli izjednačujući pogodak. Odlično je dugu loptu primio Leonardo Ulloa, krasno se oslobodio svog čuvara i lagano zabio za veliko slavlje domaćih navijača.

Podjela bodova je najpravedniji ishod ove utakmice jer je prvo poluvrijeme pripalo Real Sociedadu, dok su u drugom poluvremenu domaćini odlučno krenuli po izjednačenje, do kojeg su sasvim zasluženo došli na samom kraju utakmice.