Primera División, 2. kolo, 11.09.2010, 20:00 h
Athletic Bilbao 1:2 Atlético Madrid
Atlético Madrid

Atletico efikasniji od Athletica

Ante Zovko • subota, 11.09.2010.

Atletico Madrid pobjedom u Bilbau zaključio je subotnje drugo kolo Primere. Pobjednici Europske lige većim su dijelom utakmice bili u podređenom položaju, ali su znali iskoristiti svoje prilike.

Atletico je u Bilbauu potvrdio dobru večer klubova iz španjolske prijestolnice. Iako su većim dijelom bili podređeni, igrači Atletica iskoristili su svoje prilike za razliku od baskijskih domaćina.

Za vodstvo su se u 11. minuti pobrinuli Agüero i Forlan. Prvi je na lijevoj strani promiješao Athleticovu obranu i ubacio u sredinu. Simaa je iznenadila loptu, a njegovu reakciju popravlja Forlan i sprema loptu u mrežu.

Domaćin je tada potpuno zadominirao terenom, prijetili su najviše s krila, ali nijedna se lopta do poluvremena nije uspjela zakoprcati u Atleticovu golu. Mladi Llorente bio je akter većine takvih pokušaja.

Nastavilo se u istom stilu i u drugom dijelu, ali Llorente i društvo jednostavno nisu znali kako pogoditi De Gein gol. U međuvremenu se ozlijedio Agüero. Prvo je pretrpio prekršaj i vratio se na teren, ali već se ubrzo uhvatio te je iznešen s terena.

Kad su se sve Athleticove prilike izjalovile, stigla je kazna - u 80. minuti nakon kontre Simao puca u vratara, lopta se odbija, a glavom je zabija Tiago za 0:2. U 87. je smanjio Llorente, ali više nije bilo prostora za potpuni povratak.