Nova pobjeda Stobrečana

Vedran Babić • petak, 17.09.2010.

Užurbani raspored dalmatinskih trećeligaša značio je odigravanje petog kola usred tjedna. Raštane su u Kaštel Sućurcu s lakoćom došle do pete pobjede, a prvi pratitelji su im nogometaši Primorca 1929, koji su slavili u Metkoviću.

Raštane i dalje nemilosrdno trpaju suparničke mreže. U petoj utakmici porazili su Jadran (KS) 4:2 i tako s maksimalnih 15 bodova i gol razlikom 14:4 u miru čekaju sljedeće prvenstvene obveze.

Domaćin je dobro startao i poveo preko Kapitanovića u 19. minuti, no već do poluvremena Raštane u potpunosti preokreću rezultat. Batur je zabio u 25., a Burčul u 31. minuti. Nastavak je donio još tri gola. Prvo je Srzentić u 68. povisio na 3:1, da bi šest minuta kasnije Poljak zabio drugi pogodak za Jadran i vratio neizvjesnost. Ona je trajala do 89. minute kada je Čačić zapečatio pobjedu Raštana.

S obzirom da je Velebit ostao bez punog plijena u Biogradu gdje je domaćin Primorac na 2:2 izjednačio u drugoj minuti sučeve nadoknade golom Moravčića, na drugo mjesto probio se stobrečki Primorac 1929 zahvaljujući minimalnom trijumfu u Metkoviću kod Neretve. Strijelac jedinog pogotka bio je Galić u 16. minuti. Obećavajuć je ovo start sezone za Stobrečane, koji su prošlu sezonu završili na 13. mjestu.

Gotovo dijametralno suprotna je situacija u kliškom Uskoku. On je prošlu sezonu završio kao treći, a sada je nakon pet kola još uvijek bez pobjede i nalazi se na samom začelju trećeligaške kolone. Iako su igrali kod kuće i protiv idealnog suparnika za ostvarivanje prve pobjede, do nje ipak nije došlo. Uskok je protiv Zmaja iz Blata odigrao tek 1:1, a priliku za tri boda propustio je Grbeša koji je početkom nastavka iz najstrože kazne zatresao gredu.

Za razliku od Uskoka, Zmaj iz Makarske ipak je uspio upisati prvi trobod i to protiv Konavljanina. U prvom dijelu nije bilo golova da bi u nastavku bili precizni Karačić i Bagarić.

U ostalim utakmicama Mladost je kod kuće remizirala s GOŠK-om, Dinara je s 2:0 porazila Jadran LP dok su dvoboji Omiša i Hrvaca te Neretvanca i Zagore završeni bez pobjednika.