1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 17.09.2010, 18:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić, gledatelja: 400
Suci: Bruno Marić (Daruvar), Robi Kezele (Rijeka), Diego Žudetić (Pula)
Inter-Zaprešić
Tomislav Šarić 54'
1:0(0:0) Osijek
Osijek

Šarić za prekid tradicije

Ante Zovko • petak, 17.09.2010.

Inter je pobjedom 1:0 protiv Osijeka na svojem terenu upisao treću uzastopnu prvenstvenu pobjedu, a pogotkom Tomislava Šarića prekinuta je jedna neugodna tradicija.

Inter i Osijek u kišovitom su Zaprešiću odigrali vrlo borbenu i dinamičnu utakmicu. Domaći su minimalnom pobjedom tako prekinuli niz Osječana, koji 17 godina nisu bili poraženi na terenu Žutih. Prošli je put domaćin, tada poznat kao Inker, pobijedio davnog 20. kolovoza 1993.

Protivnicima težak teren i nije predstavljao veliki problem pa u prvom dijelu bilježimo niz dobrih prilika. Prvu opasniju "skuhao" je u 11. minuti Srđan Vidaković udarcem na Interov gol, ali s crte čiste Herceg i Jonjić.

Protuudar domaćih čekao se samo četiri minute i udarca Tomislava Jonjića iz daljine kojeg kroti Vidaković. U 20. minuti akcija Osijeka završila je udarcem Kurtovića pokraj Santinijeve lijeve stative. Autor najbolje prigode u dotadašnjem tijeku igre bio je napadač Bijelo-plavih Ivan Miličević, koji je u 38. uzdrmao prečku.

Bez obzira na osječke konkretnije akcije, poveo je Inter u 54. minuti. Abilaliaj je probio desni bok, ubacio usred šesnaesterca, a kapetan Tomislav Šarić doveo je domaće u vodstvo.

Osječani su krenuli po izjednačenje, no bez učinka. U 67. je Maglica ukrao loptu Santiniju, opucao iz mrtvog kuta, ali Zaprešićani čiste s gol-crte. U 74. je zaprijetio Kvržić, čiji udarac blokiraju budni domaći braniči.

Pojačana inicijativa gostiju nije urodila plodom pa tako igrači Ilije Lončarevića treći put zaredom odlaze s terena s punim plijenom. Time su se i približili gornjem dijelu zone koja označava one koji će u niži rang, dok je Osijek samo bod ispred njih.