Bayern opet nije otključao Soldinu bravu

Borna Rupnik • subota, 18.09.2010.

U četvrtom kolu Bundeslige Zvonimir Soldo uzeo je četvrti bod za Köln, i to u Bayernovom dvorištu, a Stuttgart i Wolfsburg konačno su se pomaknuli s nule...

Kao i prošle sezone, Bayern pred svojim navijačima nije uspio slomiti otpor Kölna pod ravnanjem Zvonimira Solde. Usprkos svim naporima, gostujuća je mreža ostala mirna te naš stručnjak po drugi puta zaredom napušta Allianz Arenu s 0:0 džepu.

Pritisak ekipe Louisa van Gaala nije pošteno testirao Faryda Mondragona u prvom dijelu te su Bavarci u nastavku ubacili u još jednu brzinu više, a najopasnije je bilo u sudačkoj nadoknadi, kada kolumbijski vratar brani udarac Francka Riberyja, a u nastavku i onaj Thomasa Müllera. Ivica Olić i Danijel Pranjić cijelu su utakmicu ispratili s klupe, a Soldo je Matu Jajala izvadio iz igre šest minuta prije kraja.

Nepredvidljiva Borussia (M)

Borussia iz Mönchengladbacha ove sezone ostvaruje vrlo upečatljive rezultate. Nakon "samo" 1:1 u prvom kolu, u drugom su kolu sa 6:3 dobili Bayer u Leverkusenu, potom na svom terenu izgubili 4:0 od Eintrachta, a u subotu su u Stuttgartu poraženi s ne tako često viđenih 7:0.

U Kaiserslauternu su svih 90 minuta odigrali Srđan Lakić i Ivo Iličević s jedne, odnosno Josip Šimunić s druge strane, a Hoffenheim se naposljetku izborio za bod. Stiven Rivić i Boris Vukčević ostali su među pričuvama.

Gosti su poveli preko Luiza Gustava u prvom dijelu da bi u 46. i 75. minuti s dva pogotka ulogu junaka dana Crvenih vragova preuzeo Erwin Hoffer. Samo dvije minute Ralf Rangnick na teren šalje skupo plaćenog Islanđanina Gylfija Thora Sigurdssona koji odmah izvodi slobodan udarac i pogađa za konačnih 2:2.

Stuttgart i Wolfsburg domogli su se prvih ovosezonskih bodova, pri čemu je ekipa Christiana Grossa to učinila na impresivan način. Hat-trickom se protiv Borussije (M) osladio Pavel Pogrebnjak, a po jedan su dodali Georg Niedermeier, Zdravko Kuzmanović, Matthieu Delpierre i Ciprian Marica.

Steveu McClarenu za pobjedu protiv Hannovera su bili dovoljni i pogoci Diega i Edina Džeke, a ovoga je puta hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zamijenio uloge s Grafiteom te ušao kao zamjena u 86. minuti.

A jedina njemačka momčad s maksimalnim učinkom na kraju je ostao - Mainz, koji je slavio na gostovanju u Bremenu. Domaćin je pao između 53. i 61. minute, kada su Tima Wiesea svladali Marcelo Risse i nadareni Andre Schürrle, koji je ovoga tjedna dogovorio transfer u Bayer na ljeto 2011. godine.