1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 18.09.2010, 19:00 h, Zadar, stadion u Stanovima, gledatelja: 1500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Boško Vukušić (Zagreb) i Petar Gabrilo (Split)

Lovro Štrbinić • subota, 18.09.2010.

Nogometaši Zadra su još jednom dokazali da su gospodari svog travnjaka na Stanovima. Nova žrtva koja je napustila Zadar pognutih glava bila je Istra, koja je tako došla u još težu situaciju pred nastavak prvenstva.

Zanimljiva, borbena i utakmica lijepa za oko igrala se danas na zadarskim Stanovima. Susret je odlučen dvama pogocima, po jednom u svakom poluvremenu. Prvi je djelo Marina Cona, dok je autor drugog, izuzetno lijepog pogotka, bio Josip Bilaver.

Sam početak ovog dvoboja dao je naslutiti da okupljenim gledateljima u Zadru neće biti dosadno. Prve minute donijele su pokušaj Šare s jedne i Stupića s druge strane. Niti jedan od navedenih pokušaja nije pronašao put do mreže, ali na prvi pogodak nije se puno čekalo. Igrala se osma minuta kad je mladi Antonio Mršić odlično ubacio iz kornera, a najviši u skoku bio Marin Con i glavom zakucao loptu u Škorićevu mrežu.

Nakon vodstva nogometaši Zadra nisu posustajali i u sljedećem su periodu igre imali blagu inicijativu s izraženom željom da svoje vodstvo povećaju. Ipak, kraj poluvremena donio je nekoliko opasnih situacija pred vratima domaćina. U 38. minuti nakon jedne kontre gostiju lopta je došla do Alimija, koji je svojim udarcem natjerao Ježinu na odličnu intervenciju. Minutu poslije ponovno je na iskušenju Ježina, ali i ovaj put dobro brani udarac Anđelkovića iz velike daljine. Nakon toga, do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja i na odmor se otišlo minimalnim vodstvom Zadra.

U drugom dijelu trener domaćih Dalibor Zebić odlučio je malo učvrstiti obrambeni dio momčadi pa je umjesto napadača Gospića u igru ubacio obrambenije orijentiranog Juru Jerbića. Istrani su uvođenjem Markovića pokušali dobiti na probojnosti. No, nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Zebić je mogao odahnuti, a Jarni se morao još više zabrinuti. U 55. minuti Josip Bilaver izvanredno je opalio sa tridesetak metara udaljenosti i pogodio za udvostručenje zadarskog vodstva.

Poslije drugog primljenog pogotka Istra više nije imala snage rezultatski se vratiti u utakmicu, a Zadrani su uspješno kontrolirali utakmicu do samoga kraja. Od većih uzbuđenja vrijedi izdvojiti priliku Terkeša u sudačkoj nadoknadi, ali njegovom upisivanju u strijelce ispriječila se vratnica. Sve u svemu, utakmica koja je bila zanimljivija u prvom dijelu donijela je zasluženo slavlje Zadrana rezultatom 2:0.