Boca na krilima Palerma

Maja Giljanović • ponedjeljak, 20.09.2010.

Sedmo kolo Aperture donijelo je smjenu na čelu, na krilima raspucanog Martina Palerma drugu pobjedu uzastopce Boca Juniorsa, drugi prvenstveni poraz River Platea i sedmu utakmicu bez pobjede Independientea.

Estudiantes je protiv dojučerašnjeg drugoligaša izgubio i prvu utakmicu u Aperturi i prvo mjesto na tablici. All Boys su bolje otvorili utakmicu i poveli golom Domingueza u 29. minuti, ali nakon izjednačenja Brane u 45. izgledalo je da će gosti u nastavku mirno susret privesti kraju. Dojam je, međutim, varao i All Boysima je zvučan skalp osigurao Grazzini u 50. minuti.

Estudiantes je skliznuo na četvrto mjesto, a čelo je preokretom protiv Olimpa preuzeo San Lorenzo, jedna od tek dvije momčadi bez poraza nakon odigranih sedam kola (Tula, Bottinelli i Rivero su poništili trud Vege iz 13. minute). Druga i dalje neporažena momčad je Banfield, golovima dvostrukog strijelca Zelaye, Romera i Ramireza potopili su Independiente i izbili na treće mjesto.

Iz Top 5 je na šesto mjesto ispao River Plate nakon što je na gostovanju protiv Newell's Old Boysa poklekao u 10. minuti (Borghello), a Boca Juniors je upisala i drugu uzastopnu pobjedu. Poput Olimpa u prošlom kolu i Colon su dobili 3:1, ali nije slutilo na dobro kad je Fabianesi u 42. minuti doveo goste u vodstvo.

Navijačima na Bomboneri je laknulo kad je koncem prvog poluvremena poravnao Palermo, a najbolji strijelac u povijesti Boce briljirao je i u nastavku. 36-godišnji lisac je preokrenuo u 50., a sudbinu Colona je zapečatio u 85. minuti i svoj učinak u majici Boce podigao na 227 golova (Robert Cherro ih je od 1925. do 1938. postigao šest manje).

Apertura, 7. kolo:
Boca Juniors - Colon 3:1, Newell's Old Boys - River Plate 1:0, Arsenal - Velez 0:0, Banfield - Independiente 4:0, Quilmes - Argentinos Juniors 2:2, All Boys - Estudiantes 2:1, Racing - Lanus 4:0, Godoy - Tigre 1:2, San Lorenzo - Olimpo 3:1, Gimnasia La Plata - Huracan 3:0