Arena u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 19.09.2010.

Zaključeno je i treće kolo Premijer lige, a u gostima je slavila Arena, dok je Buzet Gorici otrgnuo bod.

Moslavina i Arena odigrale su zanimljiv susret, u kojem je sretnija ispala gostujuća momčad. U vrlo izjednačenoj utakmici, u kojoj su gosti ipak više puta vodili po +2 i +3, domaća Moslavina je zapela u završnici i imala svega gol zaostatka, no Sertiću je šut s linije sedam metara obranio golman Badurina. Najbolji strijelac za Moslavinu bio je Sertić s devet golova, za Arenu Brešić (7).

Gorica i Buzet remizirali su 28:28. Gosti su vodili tijekom cijele utakmice, uz povremena domaća izjednačenja. Buzet je tako imao +3 i u 47. minuti, no tada se raspucao domaći Vozab i u nizu pogodio tri puta, izjednačivši na 23:23. U 56. minuti Gorica je na 27:26 nakon gola Seferovića, poravnava Sirotić, no nadu u domaću pobjedu golom vraća Babić. No, Vrkljan je bio precizan minutu pred kraj i Buzetu donosi bod.

Croatia osiguranje Zagreb je u Kutiji šibica upisalo čak +18 protiv Poreča. Iako nisu igrali Balić ni Škof, Zagrepčani su utakmicu shvatili kao zadnju probu pred početak Lige prvaka, i već do 16. minute su imali +10. Do kraja susreta bila je to igra mačke i miša, u kojoj su Porečani poslužili tek kao trening pred Constantu. Najbolji strijelac za Zagreb bio je Vukić (8), za Poreč Miličević (7).

Izuzetno uvjerljiva bila je i Dubrava protiv Karlovačke banke, po isteku 60. minute bilo je 32:22. Od početka su se domaći odlično postavili i imali vodstvo, koje su u završnici prvog dijela, serijom od pet golova, povećali na +9 (16:7). Karlovčani se iz takvog minusa nisu uspjeli iskopati u drugom poluvremenu, štoviše otišli su Dubravčani i na +14 do 43. minute (24:10). Najbolji strijelac za Dubravu bili su Kovačević i Šokičić sa po pet golova, za goste je Batinić pogodio šest puta.

Zamet je gostujući Medveščak svladao s 36:30. To međutim nije pravi pokazatelj odnosa snaga na terenu, jer su gosti iz Zagreba odigrali ispodprosječno slabu utakmicu te imali –13 u 47. minuti (31:18). Serijom od pet golova (Gudlin, Kontrec i Rajić), uspijevaju međutim smanjiti štetu, a do kraja postići i ukupno 30 golova. Najbolji domaći strijelac bio je Hrvatin s devet golova, za goste je isti broj golova upisao Kontrec.

U Varaždinu je Varteks ugostio EMC Split i slavio s 36:32. Nakon prilično izjednačenih prvih pola sata, u drugom dijelu susreta Varaždinci se odvajaju na +6 (20:14). Takvu prednost Splićani više nisu uspjeli dostići, iako su se približili na –2 (26:24). Kod Splita je najprecizniji bio Slišković (6), dok je kod Varteksa najviše golova upisao Jagačić (12).

S +4 slavio je i Nexe nad Siščanima, ekipom novog hrvatskog izbornika Slavka Goluže. Izbornikova ekipa u Našicama ni u jednom trenu nije vodila, čak su u susret Siščani krenuli izuzetno slabo i zaostajali četiri gola do 11. minute (5:1). Bolja je Siscija bila u drugom poluvremenu, izjednačila na 22:22, pa na 26:26, no ekipa iz Našica nije dopustila da rezultat prevagne na stranu gostiju. Za domaće je najviše golova postigao 100 posto učinkoviti F. Lelić (9), dok su za Sisiciju po osam postigli Špelić i Džono.