Međimurje 32:29 Bjelovar
Bjelovar

Sretna pobjeda Međimuraca

Ivana Strahija • nedjelja, 19.09.2010.

U trećem su kolu domaćeg prvenstva Međimurci konačno došli do pobjede i upisali dva boda protiv Bjelovara. Susret je za domaću ekipu bio izuzetno težak, a pobjeda je izborena teškom mukom.

Međimurje – Bjelovar 32:29 (15:14)

Čakovec, dvorana GOC-a, gledatelja 300
Suci: Gladović – Volenik (Virovitica)

Međimurje: Čužić 5, Varga 3, Jeftić 3, Krajner 5, Maretić 1, Zadravec, Malović 1, Paponja 5 (5), Šunjić, Herman 2, Ćavar 6 (1), Marčec, Rodik 1

Sedmerci: 6/6
Obrane: Sladoljev 9+1, Balent 1, Kovačević –
Isključenja: 6 minuta
>Bjelovar: Nreca, Jurčević, Vuglač 4, Šimunović, Vidaković 1, Gavranović, Pribanić 6, Merhar 2, Gašparović 1, Vidaković 4, Đuričin 4 (3), Turković 6, Sršen 1, Horvat

Sedmerci: 3/5
Obrane: Grgić 12, Karabatić –
Isključenja: 8 minuta

Susret u čakovečkoj dvorani Graditeljske škole ne kreće ni malo dobro za domaću momčad. Nakon 2:2 gosti rade seriju od čak 5-0 odlaze na 2:7 pogocima Đuričina, Turkovića i Pribanića. Malo je kazati da su Čakovčani imali problema s postizanjem pogotka, uzmimo za primjer Jeftića i Herman, koji su u prvih 11 minuta upisali svaki po tri šuta bez gola. Dijelom je za to bio odgovoran i bjelovarski vratar Grgić, koji je dobro branio svoju mrežu.

No, počeo je braniti i domaći golman Sladoljev, a uspjeli su Bjelovarci izgubiti i koju loptu, pa Ćavar i Malović prvo smanjuju razliku na 5:7, a onda u 20. minuti Međimurci konačno izjednačuju na 9:9. Četiri minute kasnije svaka ekipa ima po penal, a domaći prelaze u vodstvo. Na odmor se odlazi s minimalnom prednosti domaćih, s tim da je Herman u 26. minuti zabio i svoj prvi gol.

U drugi dio Međimurje kreće bolje, i odlazi na +3 (20:17), no do 44 minute zahvaljujući izgubljenim loptama Jeftića, Hermana i Varge Bjelovarci izjednačuju (23:23). Igra se potom gol za gol, da bi u 51. minuti Merhar i Vidaković goste odveli u vodstvo od +2 (25:27). No, Paponja je uspio realizirati penal a Jeftić pogoditi iz kontranapada nakon obrane Sladoljeva i rezultat se izjednačava na 29:29.

U samoj je završnici briljirao Sladoljev i otvorio svojoj ekipi prilike za protunapade, što Čužić i Jeftić koriste i dižu rezultat na pobjedničkih 32:29.