Čupićevih sedam u pobjedi Lavova

Matej Milanović • nedjelja, 19.09.2010.

Odigrano je šest utakmica četvrtog kola rukometne Bundeslige. Pobjede su upisali vodeći Flensburg, Gummersbach, Göppingen, Lemgo i Rhein Neckar Löwen kod kojeg je Ivan Čupić zabio sedam puta. Slavio je i Rheinland koji je protiv Melsungena upisao prve bodove...

Gummersbach je loše otvorio dvoboj s Ahlen Hammom, koji je još uvijek bez bodova. Gosti su jako dobro krenuli i nakon 17 minuta vodili su 9:4. Pad Ahlen Hamma dogodio se tek u završnici prvog poluvremena. U posljednje četiri minute mreža domaćih ostala je netaknuta te je Gummersbach serijom od četiri gola poveo 14:13 pred odlazak u svlačionice.

Početkom nastavka domaći su povećali prednost, a u 41. minuti poveli su s velikih 21:16. Do kraja dvoboja više nije bilo uzbuđenja i Gummersbach je očekivano upisao bodove. Kod domaćina je Christoph Schindler realizirao sedam pogodaka. Pet ih je pak upisao Malte Schröder kod Ahlen Hamma.

Vodeća momčad prvenstva, Flensburg, ostvarila je mirnu pobjedu protiv Lübbeckea. Gosti su izdržali tek u početku utakmice. Nakon toga je Flensburg došao do dva pogotka prednosti i u završnici poluvremena sa četiri uzastopna zgoditka pobjegao na 16:10. Nakon toga nastavila se dominacija domaćih koji su 16 minuta prije konca susreta dostigli okruglih +10, 25:15. Do kraja je Flensburg rutinski kontrolirao rezultat. Najbolji je strijelac domaćih bio Oscar Carlen, a kod Lübbeckea je šest puta precizan bio Thorir Olafsson.

Četvrti poraz dogodio se i Wetzlaru koji je, ako ništa drugo, dugo mučio Rhein Neckar Löwen. Domaći su se držali sve do 37. minute kada su još vodili 18:17. Nakon toga, utakmica je krenula u krivom smjeru za Wetzlar. Lavovi su zabili čak deset puta za redom i otišli na nedostižnih 27:18. Do kraja susreta Wetzlar je tek došao na -6. Najbolji je kod domaćih bio Philipp Müller sa sedam zgoditaka. Isto toliko su kod gostiju realizirali Ivan Čupić i Grzegorz Tkaczyk.

Dosta se mučio i Lemgo koji je u konačnici ipak došao do druge pobjede, svladavši Balingen Weilstetten. U prvih 20 minuta vladala je izjednačenost. Potom je Lemgo došao do dva pogotka prednosti, koje je pred kraj poluvremena pretvorio u +4. U nastavku je razlika narasla i na osam golova, a do kraja je Lemgo lagano kontrolirao protivnike i slavio s 32:27. Sa sedam golova su se istaknuli Sebastian Preiß kod Lemga i Roland Schlinger kod gostiju.

Göppingen je kod Friesenheima krenuo odlično i poveo 4:0. Domaći su uspjeli smanjiti na dva razlike u nekoliko navrata u tijeku prvog dijela, ali je Göppingen svaki put vraćao prednost od četiri do pet pogodaka. U nastavku se prednost povećala i na +6 i gosti su suparnike držali na razmaku. Tek je u završnici Friesenheim uspio zaredati četiri gola i smanjiti na 24:22, iako nije niti u jednom trenutku bio blizu boda. I u toj su utakmici najbolji strijelci mrežu tresli po sedam puta. Benjamin Matschke kod poraženih i Pavel Horak kod Göppingena.

U posljednjoj utakmici dana igrao se derbi začelja između Melsungena i Rheinlanda. Nakon što je Meslungen uspio poništiti početno vodstvo gostiju od tri gola, Rheinland je do 21. minute opet pobjegao na sigurnu prednost, 11:7. U posljednje četiri minute prvog poluvremena Melsungen je potpuno pao, što je gostima omogućilo da povedu 17:10.

U nastavku su domaći nakon što su dugo lovili rezultat uspjeli doći na -2 kada je do kraja vremena bilo još četiri minute. Gol kojim je utakmica definitivno otišla u korist Rheinlanda postigao je Daniel Wernig tri minute prije posljednje sirene. Na kraju su gosti slavili s četiri zgoditka prednosti i upisali su prve bodove. Kod obje momčadi su po dva igrača zabila pet puta.