Füchse Berlin 26:23 Kiel
Kiel

Lisice neporažene i nakon Kiela

Matej Milanović • nedjelja, 19.09.2010.

U sklopu četvrtog kola rukometne Bundeslige Berlin je upisao i petu pobjedu u pet susreta, svladavši branitelje naslova iz Kiela sa 26:23. Ivan Ninčević je predvodio pobjednike sa sedam pogodaka...

U nedjelju je odigrana samo jedna utakmica četvrtog kola rukometnog prvenstva Njemačke. Susreli su se Füchse Berlin i Kiel, dvije jedine neporažene momčadi. Prvih devet minuta vladala je izjednačenost, nakon čega je Berlin zaredao četiri zgoditka i poveo 8:5 u 13. minuti igre.

Nedugo zatim domaći su imali i +4. Serijom od tri gola Kiel je uspio smanjiti na 12:11, ali su do kraja poluvremena Lisice s dva zgoditka Torstena Laena pobjegle na 14:11. Nastavak je Kiel otvorio puno bolje i u prvih je šest minuta zabio tri pogotka i izjednačio.

Činilo se da će gosti nakon toga preuzeti inicijativu i okrenuti susret u svoju korist, kao što često rade. Međutim, Berlin se nije predao. Kiel je tek polovicom poluvremena uspio povesti, ali je Füchse Berlin na to odmah odgovorio i preokrenuo na 24:21 pet minuta prije konca dvoboja.

Da utakmica ni tada ne bude riješena pobrinuli su se Momir Ilić i Filip Jicha koji su do 58. minute došli na samo gol minusa, 24:23. Ipak, Zebre više nisu uspjele zatresti protivničku mrežu, a na drugoj su strani precizni bili Sven Sö Christophersen i Johannes Sellin za konačnih 26:23.

Berlin je tako zaustavio branitelja naslova i jednog od najozbiljnijih konkurenata za ovogodišnju titulu. Samim time su se Lisice prometnule u kandidata za naslov. Do pobjede ih je vodio Ivan Ninčević sa sedam golova, od čega dva sedmerca. Kod Kiela je pak najbolji bio Jicha sa čak 13 zgoditaka, također uz dva sedmerca.

• Obrisan korisnik22.09.2010. u 10:15
    Špoljarić je odabrao pravu momčad za nastavak karijere!Kaj se tiče Ninčevića,bilo bi vrijeme da mu se da prilika da zaigra u prvoj postavi reprezentacije.Dobro je da je Kiel napokon izgubio.Ove godine će prvenstvo biti napeto jer 6-7 momčadi se bori za vrh.Lowen je najozbiljniji kandidat za... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.09.2010. u 16:18
    Ninčević je bio jučer dobar.. čist OK.. iako je mogao biti tragičar s obzirom da je falio onu kontru.... Ali to je samo moje subjektivno mišljenje.... di ćeš u kontri skakati na golmana!!! :/
  • irilov20.09.2010. u 16:03
    bil mi konacno ivana uz strleka mogli vidit i u dresu reprezentacije?