Može li netko zaustaviti Raštane?

Vedran Babić • ponedjeljak, 20.09.2010.

Nogometaši Raštana nastavljaju svoj sjajni niz na početku prvenstva. U šestom kolu su kod kuće bili bolji od Uskoka i tako ostali stopostotni dok Klišani i dalje čekaju na prvu pobjedu. Gotovo jednako dobro poput Raštana sezonu je otvorio i Primorac 1929, koji je upisao petu pobjedu i zadržao drugu poziciju na ljestvici.

Glavni favorit za osvajanje titule iz utakmice u utakmicu potvrđuje svoj status. Raštane su pobijedile i u šestom kolu, a "žrtva" je ovoga puta bio Uskok, koji je katastrofalno ušao u sezonu i još uvijek ne zna za pobjedu. Domaća momčad je slavila 2:1, a junak je bio Mitrović, koji je pogocima u 73. i 88. minuti poništio vodstvo gostiju iz samog otvaranja utakmice (Grbeša).

Prvi pratitelj Raštanama je sastav Primorca 1929, koji je za sada najugodnije iznenađenje lige. Stobrečani su upisali već petu pobjedu (četvrtu u nizu) porazivši s minimalnih 1:0 Omiš. Jedini strijelac bio je Ćurić sedam minuta prije kraja s bijele točke.

Vezane vijesti

U dvoboju dviju "planina" bolji je bio Velebit s 2:1 protiv Dinare. Kninjani su poveli preko Ercegovića, no Čerina i Miletić u nastavku su preokrenuli rezultat u korist Benkovčana, koji ostaju na trećoj poziciji.

Odgoda

Utakmica između Zagore i Jadrana (KS) odgođena je za 25. rujan zbog viroze koja je poharala redove potonjeg kluba.

Svega nekoliko minuta nogometaši Mladosti iz Prološca bili su udaljeni od prve pobjede u trećeligaškom društvu. Strijelac vodećeg pogotka bio je Grabovac, no u 86. minuti Nešić izjednačuje i donosi bod petoplasiranim Hrvacama.

Dvama pogocima Karamatića Jadran LP je s 2:1 porazio Neretvanac, čiji je vodeći pogodak zabio bivši igrač Pločana Frane Jerković, a Zmaj je s 3:0 nadigrao Neretvu uz dva gola Selaka.

Milović je dvije minute prije kraja pogodio za pobjedu GOŠK-a protiv biogradskog Primorca, a Konavljaninu je pripala najuvjerljivija pobjeda kola protiv Zmaja iz Blata (4:0). Dva gola je zabio Marić, a po jedan Šmanjak i Zrilić.