3. HNL - Jug, 6. kolo, 25.09.2010, 16:30 h
Zagora 2:4 Jadran Kaštel Sućurac
Jadran Kaštel Sućurac

Sućurani osvojili Unešić

Vedran Babić • ponedjeljak, 27.09.2010.

U zaostaloj utakmici šestog kola 3. HNL - Jug Jadran (KS) je s 4:2 slavio u Unešiću kod Zagore u dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice.

Iako će zbog nereda u utakmici Kupa sredinom tjedna sigurno ispaštati neigranjem nekoliko utakmica na domaćem terenu, na službenu presudu još se uvijek čeka pa su nogometaši Zagore ipak odigrali još jednu utakmicu pred svojim navijačima.

Radilo se o zaostaloj utakmici šestog kola prvenstva u kojem su vikend ranije trebali ugostiti Jadran (KS), no njegove igrače je "pokosila" viroza. Gosti su se očito dobro oporavili te su s 4:2 upisali drugu pobjedu u sezoni i makli se sa začelja.

Vezane vijesti

U prvih pola sata nije bilo golova, a onda su u samo četiri minute Sućurani zabili dva gola i s velikom prednošću otišli na odmor (Kotromanović, Kapitanović). Ipak, početkom drugog dijela stvari kreću nizbrdo za Jadran. Katić je dobio izravni crveni karton zbog prekršaja u izglednoj poziciji za pogodak u šesnaestercu.

Najstrožu kaznu realizirao je Alfirević, a isti je igrač u 59. minuti izjednačio na 2:2. Činilo se kako je potpuni preokret neminovan, no u 70. minuti Kapitanović ponovo dovodi Jadran u vodstvo. Tri minute prije kraja Andrijašević potvrđuje pobjedu gostiju.