Slaven Belupo bez stopera i napadača

Nikola Vlahović • četvrtak, 23.09.2010.

Slaven Belupo je jučer u Kupu vodio tešku borbu protiv trećeligaša Opatije. Na kraju su Farmaceuti pobijedili 1:0, ali su ostali bez dvojice igrača...

Iznenađenja u Kupu su uvijek moguća, a jedno takvo se zamalo dogodilo jučer na utakmici između Slaven Belupa i niželigaša Opatije.

Naime, igrači Mile Petkovića bili su puno bolji, ali nikako nisu uspijevali loptu pospremiti u gol Opatije. Takva igra trajala je sve do 82. minute, a onda je vratara Opatije svladao Vojnović.

Farmaceuti su od 27. minute imali igrača manje jer je sudac Strahonja isključio Kokalovića pa pouzdani stoper neće moći igrati za svoj klub u idućoj prvenstvenoj utakmici. Osim Kokalovića, Petković ne može računati ni na Tomislava Bušića, koji je zadobio težu ozljedu.

"Imali smo znatno više od igre, propustili nekoliko dobrih prigoda, da bi Vojnović na ubačaj s desne strane u završnici utakmice ipak pogodio mrežu domaćina i odveo nas u osminu finala Hrvatskog kupa. U susretu je teže ozlijeđen Bušić, koji će propustiti prvenstvenu utakmicu", rekao je Petković za službenu klupsku stranicu.

U sklopu devetog kola Prve HNL, Slaven Belupo će na svom terenu dočekati Hrvatski dragovoljac, koji se nalazi na začelju ljestvice.