Marin Vuković • subota, 25.09.2010.

Subotnji program šestog kola Premier lige ponudio je niz iznenađujućih rezultata, a u kategoriju prvoklasne senzacije svakako spada pobjeda West Bromwich Albiona nad Arsenalom na Emiratesu. Neočekivani poraz upisao je i slabi i bezidejni Tottenham, a Liverpoolov loš tjedan postao je još gorim nakon domaćeg remija sa Sunderlandom.

S obzirom na činjenicu da su posljednju gostujuću pobjedu upisali prije ni manje ni više nego dvije godine, malo je tko mogao očekivati da će nogometaši West Bromwich Albiona s Emiratesa odnijeti bilo što osim uvjerljivog poraza. Umjesto toga momčad Roberta Di Mattea pokazala je zube Topnicima i iskoristila iznimno loš dan njihova obrambenog reda i Manuela Almunie. Petnaest minuta prije kraja semafor je pokazivao nevjerojatnih 0:3 i samo je završnim pritiskom Arsenal došao do prihvatljivijeg poraza.

Iz prvog dijela koji je završen bez pogodaka valja spomenuti promašeni jedanaesterac gostiju, Almunia je srušio Petera Odemwingieja, no potom obranio slab udarac Brunta s bijele točke. Što nije uspjelo Bruntu, u 50. je minuti uspjelo je Odemwingieju koji pogađa za 1:0, a nakon tko zna koje po redu loše reakcije domaće obrane samo dvije minute kasnije Gonzalo Jara udvostručuje prednost West Broma. Pritom je vrlo loše reagirao i vratar Almunia, ovo je još jedna utakmica koju Španjolac neće pamtiti po dobrom.

U 73. minuti na nevjerojatnih 3:0 povisio je bivši Arsenalovac Jerome Thomas, a Topnici su se probudili tek u završnici i s dva pogotka Samira Nasrija u 75. minuti i prvoj minuti sudačke nadoknade došli do konačnih 3:2.

Do prve ovosezonske pobjede došao je i West Ham, koji je na svom Upton Parku svladao nezainteresirani i neraspoloženi Tottenham. Momčad Harryja Redknappa posve je zakazala i tijekom cijele utakmice uspjela je dosad najgoroj momčadi Premiershipa stvoriti tek dvije-tri prilike. Jednu od njih imao je i povratnik u momčad Luka Modrić, a njegov snažan udarac u gredu je odbio domaći vratar Robert Green.

Jedini pogodak za Čekićare i svoj prvi ovosezonski u Premier ligi postigao je Frederic Piquionne. Francuz je nakon kornera nadskočio našeg Vedrana Ćorluku i glavom poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Valja spomenuti da je Redknapp još jednom posve ignorirao Niku Kranjčara, koji ponovno nije dobio ni minute, premda je igri Spursa kronično nedostajalo ideje.

Liverpool u susretu sa Sunderlandom nije uspio isprati gorak okus poraza od četvrtoligaša Northamptona, pred svojim su se navijačima još jednom našli oči u oči s porazom i na kraju jedva spasili bod. Utakmicu je obilježio i iznimno kontroverzan pogodak Dirka Kuyta kojim su Redsi već u petoj minuti došli do vodstva (vidi snimku). Loptu koju je Michael Turner ostavio svom vrataru kako bi izveo slobodan udarac uzeo je Fernando Torres i uposlio Kuyta, koji je na sveopće iznenađenje gostujuće obrane uz blagoslov suca pogodio za 1:0.

Sunderland je do izjednačenja došao 20 minuta kasnije iz jedanaesterca kojeg je realizirao Darren Bent, a isti je igrač već na početku nastavka drugi put svladao Pepea Reinu i donio prednost gostima. Bod Liverpoolu ipak je spasio kapetan Steven Gerrard pogotkom u 64. minuti.

Blackpoolov drugi nastup pred domaćim navijačima nije završio na željeni način, Blackburn je s našim Nikolom Kalinićem slavio s 2:1 i odnio čitav plijen. Naš je reprezentativac igrao do 76. minute, kada je zamijenjen Benjanijem Mwaruwarijem.

Roversi su poveli u 20. minuti autogolom Adama, a drama je nastupila u završnici susreta. Prvo je pet minuta prije kraja Phillips razveselio domaću publiku pogotkom za 1:1, no u trećoj minuti sudačke nadoknade tri boda gostima donio je Brett Emerton.

Hvalevrijednu obljetnicu obilježio je Birmingham, koji je podjelom bodova s Wiganom produžio seriju nepobjedivosti na domaćem travnjaku na respektabilnih godinu dana. Rezultatom 0:0 završen je i dvoboj Fulhama i Evertona, što znači da je momčad Davida Moyesa dotaknula samo dno Premier lige, što je njen najgori ulaz u sezonu u povijesti.

• cameosis26.09.2010. u 16:46
    bolje je ostaviti se ćoravog posla (čitaj: kockanja).
    cameosis
  • The_Killer_000725.09.2010. u 21:08
    BRAVO WBA
    The_Killer_0007
  • Obrisan korisnik25.09.2010. u 20:06
    nemam nista protiv corluke,dapace svaka mu cast na dosadasnjoj karijeri,ali ja mislim da on nije bek za englesku ligu.u engleskoj se vise cijene bekovi koji su brzi i znaju prema naprijed(igraci tipa huttona).ne velim da je hutton bolji,vec da englezi preferiraju huttona.na stoperu je veoma... [više na forumu]
  • Mihalj25.09.2010. u 20:02
    sramota da harry ovako ignorira niku
    Mihalj
    hmm da. king je svako malo ozlijeđen, dawson i kaboul su tu negdje a za huttona je doktor nogometa. sam zato kaj nije bio dobar u akciji za gol sad odjednom će čarli izgubit mjesto daj ne budi smiješan