Premiership, 6. kolo, 26.09.2010, 15:05 h
Wolverhampton 1:2 Aston Villa
Aston Villa

Gerard Houllier se vratio pobjedom

Marin Vuković • nedjelja, 26.09.2010.

Aston Villa je u prvoj utakmici pod vodstvom iskusnog Gerarda Houlliera došla do pobjede i tri boda na gostovanju u Wolverhamptonu.

Nekadašnji menadžer Liverpoola Gerard Houllier nakon nekoliko tjedana iščekivanja napokon je sjeo na klupu Aston Ville i u svojoj premijeri uknjižio pobjedu nad Wolverhamptonom od 2:1.

Bila je to izjednačena utakmica ravnopravnih protivnika, u kojoj se igračem odluke pokazao nitko drugi nego Emile Heskey, koji je najbolje dane igračke karijere proveo upravo u Houllierovom Liverpoolu.

Aston Villa je u 25. minuti utakmice zasluženo došla do vodstva nakon preciznog ubačaja Marca Albrightona, kojeg je na drugoj vratnici dočekao zaboravljeni Stewart Downing i proslijedio u praznu mrežu.

Vukovi su u drugom dijelu krenuli po pogodak i u 61. minuti uz malo sreće došli do 1:1. Matt Jarvis je s lijeve strane uputio oštar ubačaj prema vratima Aston Ville, a lopta je posve prevarila Brada Friedela i odsjela u mreži.

Bodovi su ipak otišli u Birmingham, tri minute prije kraja na visoku loptu s lijevoga krila najviše je skočio Heskey i neobranjivo je poslao u donji desni kut nemoćnog Marcusa Hahnemanna.