Derbi bez pobjednika

Mirza Seferagić • petak, 01.10.2010.

U 8. kolu naizanimljiviji dvoboji bili su oni između Dugog Sela i Zeline (2:2) te Radnika i Grobničana (2:1).

Iako su u Dugom Selu istoimeni doaćini dva puta imali vodstvo u utakmici, ipak nisu odnijeli puni plijen. A počelo je odlično za domaće koji vode već od 23. minute kada je pogodak postigao Mamuza, a s tim se rezultatom otišlo i na odmor. U 59. minuti osti dolaze do izjednačenja, a mrežu domaćih zatresao je Kotarski. No, samo tri minute kasnije domaći opet vode zahvaljujući pogotku Živčića. I kada su svi pomislili da će bodovi ostati u Dugom Selu gosti ipak dolaze do boda. Pet minuta prije kraja susreta za Zelinu je pogodio igrača koji je ušao u drugom poluvremenu kao zamjena Rančić. Tako je ova vrlo zanimljiva i uzbudljiva utakmica ostala bez pobjednika.

Radnik Legea je u Sesvetama dočekao zahuktale goste iz Čavala. U zanimljivoj utakmici tri boda ipak odnose domaćini s 2:1. No, rpvi su ipak poveli gosti i to u 42. minuti preko Malkića. Odgovor domaćina stigao je u 58. minuti kada Pandža vraća na 1:1. Svojim drugim pogotkom na utakmici Pandža donosi sva tri boda svojoj ekipi u 75. minuti. Imali su i gosti svojih prilika, međutim domaći se uspijevaju obraniti.

U Poreču je domaći Jadran dočekao Novalju i, iako su neki očekivali laganu pobjedu domaćih, gosti ipak odnose jedan bod iz ove utakmice. Počelo je dobro za domaće koji vode već u 15. minuti preko Čabraje. Na novi se pogodak trebalo čekati sve do 83. minute kada Čirjak postiže izjednačujući gol te donosi svojoj momčadi vrijedan bod. Domaći su tako izgubili dva boda koja su već, očito, bili upisali.

Medulin 1921 na svom je terenu svladao Rudara s 2:1. Gosti su bili ti koji su prvi zatresli mrežu, a strijelac je bio Černjul. No, domaći su već nakon sedam minuta poravnali na 1:1 preko Bellija. Odmah na početku drugog poluvremena domaći prvi puta vode zahvaljujući Haliloviću koji tako donosi pobjedu svojoj ekipi. Odličan završetak prvog i sjajan početak drugog poluvremena bili su dosta domaćima za pobjedu u ovoj utakmici.

U ostalim utakmica Crikvenica je kao gost uvjerljivo svladala Moslavinu s 4:0 uz tri pogotka Mate Brajkovića. U Senju je Nehaj dočekao Vrapče, a završilo je bez pobjednika 1:1. Opatija je dočekala Krk, a strijelci nisu bili raspoloženi, pa je završilo 0:0. Orijent je ugostio Rovinj, a jedini je pogodak na utakmici i to za domaćine postigao Petranović. U posljednjoj utakmici Vrbovec je dočekao Segestu, a i ovaj je susret završio bez pobjednika. Za domaće je pogodio Spajić dok je bod gostima donio Osmanagić u 84. minuti.