Ivana Spahija • subota, 02.10.2010.

Susreti šestog kola Serie A donijeli su promjenu na samom vrhu koja će potrajati barem jedan dan. Milan je u gostima u Parmi odličnim pogotkom Andree Pirla svladao istoimene domaćine i uzeo tri boda koja ga trenutno stavljaju na prvo mjesto na ljestvici. U drugom susretu dana nogometaši Udinesea prekinuli su petotjedni post i na domaćem terenu uspjeli su uzeti sva tri boda Ceseni.

Nogometaši Milana i u ovom su kolu nastavili s pobjedama, nakon prošlotjednog minimalnog slavlja nad Genoom (1:0), Rossoneri su isto ostvarili u gostima kod Parme, gdje su rezultatom 1:0 uzeli sva tri boda domaćinima. Milan je bio u prilici uvjerljivo svladati neuvjerljivu Parmu, ali je u konačnici bila dovoljna i majstorija Pirla s preko 30 metara udaljenosti za sva tri boda i put Milana na prvo mjesto na ljestvici. Momčad Massimiliana Allegrija sada ima bod više od Intera i Lazija, koji imaju i utakmicu manje.

Milan je zaprijetio već u drugoj minuti susreta, svoj je udarac isprobao Ibrahimović i pogodio malo pokraj gola domaćina. Parma je pokušala uzvratiti u devetoj minuti, Candreva je iz slobodnog udarca iz daljine potražio vrata Milana, ali je lopta prohujala pokraj vratnice. Gosti su do nove prilike za pogodak došli u 16. minuti, Ibrahimović je odigrao dupli pas s Robinhom, ali je njegov pokušaj uspješno zaustavio vratar Parme Mirante.

Rossonerima se pritisak na domaću obranu isplatio u 26. minuti susreta kada je Pirlo odličnim udarcem iz velike udaljenosti zatresao mrežu nemoćnog Mirantea za vodstvo Milana od 1:0. Nakon toga, gosti su zaredali seriju pokušaja za povećanje vodstva, udarac Ibrahimovića iz 28. minute odlično je obranio Mirante, koji se iskazao i u 37. minuti susreta obranivši dva uzastopna pokušaja raspoloženog Šveđanina.

U drugom dijelu gosti su nastavili nizati prilike za novi pogodak, u 57. minuti je Robinho iz dobre pozicije loptu poslao pokraj gola, a osam minuta kasnije Mirante je odlično reagirao na opasan pokušaj Ronaldinha. U 75. minuti Parma je ostala s igračem manje, crveni karton je zbog prigovora zaradio Leonardi, koji se svađao sa sucem jer je previdio pad Marquesa u prostoru Milana. Ronaldinho je u 80. minuti bio u prilici potpuno riješiti susret, našao se sam oči u oči s Miranteom, ali je potom loše gađao pokraj gola. Semafor se tako zaustavio na konačnih 1:0, no i to je dovoljno Milanu za plasman na čelo ljestvice.

Nakon pet kola i više od mjesec dana bez sva tri boda, nogometaši Udinesea napokon su uspjeli slaviti, i to pred domaćim navijačima u Udinama, gdje su s minimalnih 1:0 svladali Cesenu. Zebre su kontrolirale cijelu utakmicu, imale nekoliko stopostotnih prilika za vodstvo, ali je u konačnici presudio pogodak u samoj završnici susreta za radost gledatelja na Friuliju. Naš Igor Budan zbog ozljede nije konkurirao za sastav Cesene.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali uz priličan pritisak domaćina, koji su od prve minute krenuli na sve ili ništa. Uzbuđenja su započela sredinom drugog dijela, u 50. minuti susreta Pinzi je pogodio gredu gola Cesene, a vratnica je goste od pogotka ponovno spasila u 62. minuti, ovaj put zaustavivši pokušaj Di Natalea. Udinese je u konačnici ipak uspio doći do pogotka, igrala se 93. minuta kada je Di Natale izveo slobodan udarac, a Benatia loptu skrenuo u mrežu za konačnih 1:0 i sva tri boda Udineseu koji i dalje ostaje na posljednjem mjestu na ljestvici. Cesena je nakon poraza ostala na desetom mjestu.

• beaver03.10.2010. u 10:52
    Ja mislim da je Andrea Pirlo jedan on ponajboljih zadnjih veznih na svijetu...odličan pregled igre i tehnika a usto igra u najbljem klubu na vijetu...
    beaver
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 10:33
    Gol je nevjerojatan, pa to je oko 36 metara... Inače, gdje je Pato, povrijeđen?
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 09:27
    hahaha da osvojit će sigurno LP. mislim prvo misto (za sada) u 6 kola 8 golova, a a jadne lige
  • Obrisan korisnik03.10.2010. u 05:08