Pleternica preskočila Bjelovar

Damir Žbulj • utorak, 05.10.2010.

Deveto kolo 3. HNL – Istok donijelo nam je nekoliko zanimljivih rezultata, a derbi kola odigrali su Slavija i Bjelovar. Ekipa iz Pleternice je slavila s 1:0 i tom pobjedom preskočila Bjelovar na prvenstvenoj ljestvici…

U Pleternici je Slavija dočekala Bjelovar, a pobjedu su osigurali jedinim pogotkom na utakmici, četiri minute prije kraja susreta. Početni rezultat nije se mijenjao sve do 86. minute, kada Stjepan Adžić postiže pogodak te svojoj momčadi donosi tri boda i drugu poziciju na tablici. Otok je nastavio svoju odličnu seriju. U gostima su pobijedili Lipik 2:3 i tako upisali četvrtu pobjedu u nizu, a svojim pratiteljima pobjegli na dva boda prednosti.

NAŠK je ugostio Križevce i ostao neporažen, iako je s igračem manje igrao od 30. minute. Vladimir Torčić je zbog prigovora i psovanja suca morao ranije pod tuš, ali gosti to nisu iskoristili, a rezultat se do kraja susreta nije mijenjao s početnih 0:0. Zato su u utakmici Graničara i Croatije u Županji gledatelji vidjeli šest zgoditaka. Već u drugoj minuti su domaći poveli golom Pejakovića no do kraja poluvremena mreže se nisu tresle. U nastavku golijada s očekivanim završetkom. Na 2:0 povisuje Draganović u 53. minuti, a samo dvije minute kasnije Pešut smanjuje na 2:1. U idućoj minuti Kegalj ponovno vraća na dva razlike, a četvrti gol za domaće postiže ponovno Pejaković u 70. minuti dvoboja. Danijel Petrić u 80. postiže drugi dol za goste i postavlja rezultat na konačnih 4:2.

Osječka Olimpija je do svoje druge ovosezonske pobjede stigla na domaćem terenu protiv Nedelišća. Olimpija je povela preko Šimičića u 26. minuti, no gosti do poluvremena ipak uspijevaju izjednačiti rezultat golom Golubića u 40. minuti. Vuka u 52. minuti ponovno domaće dovodi u prednost, ali gosti, drugim zgoditkom Golubića, u 77. minuti vraćaju stvari na početak i poravnavaju rezultat na 2:2. Nada u osvajanje jednog boda za goste je trajala samo minutu jer već u idućem napadu Vuka svojim drugim pogotkom na susretu postavlja na konačnih 3:2.

Identičan rezultat vidjeli su gledatelji u utakmici Đakova i Podravine. Nervoznu utakmicu bolje su otvorili domaći nogometaši. Poveli su već u šestoj minuti preko Majera. Na poluvrijeme se odlazi minimalnom prednošću Đakova, a samo tri minute nakon početka nastavka gosti poravnavaju golom Sušeca. Minutu kasnije Nikola Golenja postiže pogodak i donosi potpuni preokret Podravini. Međutim, domaći se ne posustaju i u 66. minuti Barišić poravnava rezultat na 2:2. Ključan trenutak desio se u 71. minuti. Strijelac prvog pogotka za goste, Sušec, dobiva crveni karton zbog vrijeđanja suca, a domaći rezultatsku prednost koriste u 79. minuti i pogotkom Vukosavljevića okreću rezultat u svoju korist.

Belišće je minimalno porazilo Koprivnicu, a pogodak odluke postigao je Zoran Ratković u posljednjoj minuti prvog dijela. Slobodnica je negativan niz od tri poraza prekinula uvjerljivom pobjedom protiv Mladosti iz Preloga. Već u drugoj minuti Stefanović dovodi domaće u vodstvo. Novak uspijeva u 37. minuti postignuti pogodak za izjednačenje pa se neodlučenim rezultatom odlazi na odmor. Drugo poluvrijeme u znaku je domaće momčadi jer Mijić u 58. te Vukoje u 77. minuti postižu pogotke za konačnih 3:1.

Mladost iz Cernika je nadigrala Slatinu s 3:0 te se ovom pobjedom popela na visoko četvrto mjesto prvenstvene ljestvice. Već do poluvremena je bilo 2:0, a strijelci su bili Mario Pavelić u 11. minuti te Mile Pavelić u 25. minuti iz kaznenog udarca. Na konačnih i uvjerljivih 3:0 postavio je Mario Vlaović u 59. minuti susreta.